www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

imprezy rodzinne

Jakub Błaszczykowski zachęca dzieci: „Bądź kumplem, nie dokuczaj”

Informacja prasowa 2017-04-07 11:43 0 opinii

Coraz więcej dzieci pada ofiarą z dokuczania. Z negatywnymi zachowaniami ze strony rówieśników spotykają się w szkołach, w klasach i na podwórkach. Aby pomóc najmłodszym, rodzicom i nauczycielom radzić sobie z tym problemem, wystartowała właśnie trzecia edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj”. Ambasadorem akcji organizowanej przez Cartoon Network został w tym roku piłkarz reprezentacji Polski - Jakub Błaszczykowski.

Jakub Błaszczykowski zachęca dzieci: „Bądź kumplem, nie dokuczaj”

Najmłodsi, których dotyka problem dokuczania szukają pomocy w różnych miejscach, m.in. dzwonią na numer Telefonu Zaufania. W ubiegłym roku, spośród 116 tys. połączeń, co dziewiąta rozmowa dotyczyła właśnie tego problemu. – Dzieci, najczęściej zgłaszały nam sytuacje związane z obgadywaniem, przezywaniem, wyśmiewaniem, czy izolowaniem z grupy. Do dokuczania może dochodzić nie tylko w klasie i szkole, ale także po zajęciach lekcyjnych – wyjaśnia Lucyna Kicińska, koordynatorka Programu Pomocy Telefonicznej z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, która jest partnerem kampanii organizowanej przez Cartoon Network.

W tym roku ambasadorem kampanii został Jakub Błaszczykowski. Piłkarz podkreśla, że to od rodziców zależy, czy ich dzieci będą dobrymi kumplami – Musimy mieć świadomość, że właśnie na nas spoczywa bardzo duża odpowiedzialność. To my jako pierwsi musimy nauczyć dzieci szacunku do innych ludzi: koleżanek i kolegów z klasy, nauczycieli, sąsiadów. Musimy dawać im przykład i pokazywać, jakie zachowania są właściwe. Trzeba uczyć dzieci od początku wrażliwości na krzywdę drugiego człowieka i odwagi, by nie bały się i reagowały, gdy widzą, że komuś dzieje się krzywda– podkreśla reprezentant Polski.

Jak co roku, na specjalnej stronie internetowej badzkumplem.cartoonnetwork.pl dzieci i rodzice mogą znaleźć nowe, ciekawe filmy i materiały przygotowane przez ekspertów, które pomogą im radzić sobie z problemem dokuczania. Wszystkie dzieci, które są ofiarami dokuczania, mogą też szukać pomocy dzwoniąc pod bezpłatny numer Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. Infolinia czynna jest codziennie od godz. 12 do godz. 22. Najmłodsi mogą również skorzystać z pomocy online, która dostępna jest przez całą dobę na www.116111.pl/napisz. Z kolei rodzice i opiekunowie dzieci, mogą kontaktować się z Telefonem dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci pod numerem 800 100 100. Oba numery prowadzi Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

(fot. inf. prasowa)

W ramach kampanii Cartoon Network ogłasza także konkurs dla klas szkół podstawowych pt.:„Bądź kumplem”. Zadanie polega na przygotowaniu pod kierownictwem nauczyciela ciekawej pracy zbiorowej, która będzie przedstawiała koleżeńskie zachowania wśród uczniów. Do wygrania m.in. tablica interaktywna, koszulki z autografem Jakuba Błaszczykowskiego i plecaki. Termin nadsyłania prac upływa 30 kwietnia 2017. Szczegóły konkursu dostępne są na stronie kampanii.

Spot kampanii Cartoon Network „Bądź kumplem nie dokuczaj”:

Polub dzieci.pl na Facebooku


Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!