www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

imprezy rodzinne

Zwycięzców majowych kampanii ogłosimy w sobotę!

Materiał prasowy 2017-06-07 09:11 0 opinii

Rozstrzygnięcie kampanii „Rowerem do pracy” i „Rowerowy Maj” to główne punkty programu Gdańskiego Pikniku Rowerowego w Parku im. R. Reagana. Na uczestników sobotniej imprezy czekają także gry terenowe, serwis rowerowy, pokazy akrobatyczne i modeli zdalnie sterowanych oraz przejażdżki na kucykach. Wstęp wolny!

Zwycięzców majowych kampanii ogłosimy w sobotę!

Podczas imprezy podsumujemy dwie wielkie kampanie: Rowerowy Maj 2017 oraz "Kręć kilometry dla Gdańska - Europan Cycling Challenge".

Przez cały maj uczniowie gdańskich szkół podstawowych oraz przedszkoli dojeżdżali na zajęcia w sposób aktywny tzn. na rowerach, hulajnogach czy rolkach. Za każdy przejazd otrzymywali naklejki do umieszczenia w rowerowym dzienniczku oraz na plakat Rowerowego Maja. Walczyli o nagrody w trzech kategoriach: indywidualnej, klasowej/grupowej oraz dla najbardziej rowerowej szkoły oraz przedszkola. Najbardziej rowerowe placówki i klasy szkolne w Gdańsku oraz szkolni koordynatorzy kampanii już w sobotę odbiorą nagrody z rąk Prezydenta Adamowicza.

Z kolei Prezydent Grzelak nagrodzi najbardziej aktywne grupy i osoby, które kręciły kilometry dla Gdańska w European Cycling Challenge. Podczas pikniku poznamy najbardziej rowerowych pracodawców w Gdańsku w kategoriach firm dużych, średnich i małych, najbardziej rowerowe gimnazjum oraz dzielnice. Prezydent wręczy też dyplomy uczestnikom i uczestniczkom, którzy rejestrując wszystkie rowerowe trasy, wykręcili najwięcej kilometrów, przyczyniając się do zajęcia przez nasze miasto miejsc na podium Rowerowej Rywalizacji Miast.

(fot. mat. prasowy)

Atrakcję podczas sześciogodzinnej rowerowej fety w Pasie Nadmorskim zapewnią firmy i instytucje sponsorujące kampanię Rowerowy Maj. Na atrakcje dla najmłodszych zaprasza m.in. Loopy's World Gdańsk. Mini tor do gry w kręgle zapewni MK Bowling GDAŃSK. Klub Sportowy Movement zaprezentuje pokazy akrobatyki oraz na gimnastyczny tor przeszkód. Honorowa ambasadorka kampanii, triatlonistka i blogerka Natalia Wodyńska-Stosik, znana jako TriMama szykuje atrakcje dla aktywnych. Dzięki szprychy.com skorzystać będzie można z serwisu rowerowego. Planeta RC pokaże modele zdalnie sterowane. Roll4all oswoi uczestników z rolkami. Będą też wspinalnie Fun Climb Gdańsk i BlokFit Boulder Center Gdańsk oraz Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy i Galeria Morena. Najmłodszym na pewno spodobają się przejażdżki na kucykach Szkoły Jazdy Konnej "Oświata-Lingwista". Gdański Zarząd Dróg i Zieleni zaprasza do gry terenowej, punktu porad i zakręconej parady czyli przejazdu dzieci na udekorowanych hulajnogach, rowerkach, rowerach a także na rowerowy tor przeszkód.

Kiedy?
10 czerwca (sobota) w godz. 10:00 – 16:00
od godz. 11:00 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród uczestnikom Rowerowego Maja 2017
od godz. 12:00 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród uczestnikom "Kręć kilometry dla Gdańska - Europan Cycling Challenge"

Gdzie?
Park im. R. Reagana (w pobliżu ul. Dąbrowszczaków)

Wstęp wolny

Polub dzieci.pl na Facebooku


Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!