www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

kuchnia karmiącej mamy

Zaplanuj żywienie dziecka już w trakcie ciąży

Zaplanuj żywienie dziecka już w trakcie ciąży

Dzieci.pl 2014-06-06 10:13 8 opinii

Żywienie dziecka rozpoczyna się jeszcze w brzuchu mamy. Dlatego tak istotna jest dieta ciężarnej, a także przed zajściem w ciążę oraz tuż po porodzie.

porady ekspertów

Dlaczego dieta jest ważna w trakcie karmienia piersią?

 Dlaczego dieta jest ważna w trakcie karmienia piersią?

Dzieci.pl 2012-09-25 15:10 7 opinii

Jeśli jesteś karmiącą mamą, twój sposób odżywiania ma duży wpływ na stan zdrowia dziecka. Na wytworzenie mleka w okresie laktacji potrzebujesz dodatkowych ilości energii (kalorii) oraz składników odżywczych. Jeśli nie dostarczysz ich wraz z dietą, zostaną one pobrane kosztem twojego organizmu. Dodatkowo powinnaś spożywać około 500 kcal/dzień – ale skup się nie tylko na zwiększeniu ilości pożywienia w diecie, lecz przede wszystkim na wartości odżywczej jadłospisu – w okresie karmienia potrzebujesz znacznie więcej witamin i składników mineralnych. Jeśli będziesz odżywiać się prawidłowo, twój maluszek stanie się okazem zdrowia, a jego mama szybko powróci do formy sprzed ciąży.

10 produktów na które musisz uważać podczas karmienia piersią

10 produktów na które musisz uważać podczas karmienia piersią

Dzieci.pl 2012-09-25 11:56 40 opinii

Czy wiesz, że istnieją produkty na które należy szczególnie uważać w okresie laktacyjnym? Dzieje się tak, ponieważ ich nadmierne spożycie może miec złe konsekwencje dla ciebie oraz dla maluszka, którego karmisz piersią. Dowiedz się zatem, jakie są dozwolone maksymalne ilości danego produktu (o ile produkt może być dopuszczony do diety) oraz jakie są ich bezpieczne odpowiedniki.

Słodycze w diecie karmiącej mamy

Słodycze w diecie karmiącej mamy

Dzieci.pl 2012-09-25 11:39 3 opinii

Słodycze zawierają tzw. puste kalorie, nie posiadają natomiast tak ważnych w okresie karmienia piersią witamin oraz składników mineralnych. Wiele karmiących mam ma tendencję do objadania się słodyczami, ponieważ jest to jeden z najczęstszych niewłaściwych nawyków żywieniowych, których kobieta nie zmienia ani w czasie ciąży, ani w okresie karmienia piersią. Okazuje się, że nadmierna ilość słodkości ma wpływ nie tylko na maluszka, ale również na karmiącą mamę.

Dieta mamy a alergia dziecka

Dieta mamy a alergia dziecka

Dzieci.pl 2012-09-25 11:09 4 opinii

Alergia pokarmowa to schorzenie dotyczące przede wszystkim niemowląt i małych dzieci – aż 85 proc. pacjentów z rozpoznaną alergią pokarmową to dzieci do 3 roku życia. To rozpowszechnienie występowania alergii u dzieci wynika z niedojrzałości bariery jelitowej oraz zwiększonej przepuszczalności błony śluzowej jelit dla białek, które najczęściej wywołują alergię. Okazuje się, że najlepszym sposobem zapobiegania alergii jest karmienie piersią.

Dieta karmiącej matki

Dieta karmiącej matki

Dzieci.pl 2012-09-25 10:23 2 opinii

Racjonalne odżywianie mamy karmiącej, to podstawa prawidłowego rozwoju dziecka, ale również zdrowia i dobrego samopoczucia mamy! Pamiętaj, że karmiąc dziecko piersią, masz ogromny wpływ na jego stan zdrowia – to od twojej diety zależy odporność malucha, prawidłowy rozwój układu nerwowego, kostnego oraz wszystkich tkanek.

Kilkulatek przy piersi

Kilkulatek przy piersi

Dzieci.pl 2012-09-14 14:17 0 opinii

Skład twojego mleka zmienia się równolegle ze wzrostem twojego dziecka. Jednak nieodwołalnie przychodzi taki moment, kiedy pierś to już zdecydowanie za mało. Decyzja o zakończeniu karmienia piersią bywa trudna. Wiele z nas uważa, że przyjdzie to w sposób naturalny. W niektórych przypadkach jednak, odstawienie od piersi może spotkać się z oporem ze strony malca. Czasami jest to spowodowane nie samą potrzebą zaspokojenia głodu, ale potrzebą bliskości z matką. Odkrycie tego, pozwoli ci na łatwiejsze przejście dziecka na karmienie z butelki.

Dieta mamy karmiącej

Dieta mamy karmiącej

2012-01-05 10:38 1 opinii

Jeśli karmisz piersią, twoja dieta ma niebagatelne znaczenie. To co jesz, je i dzidziuś, chociaż w zmienionej formie. Zadbaj, by dobrze się odżywiał.