www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

kuchnia małego dziecka

Czy warto pić kawę zbożową?

Dzieci.pl 2017-06-01 10:58 24 opinii

Kawa zbożowa to dla wielu z nas wspomnienie dzieciństwa. Niektórzy jako dzieci domagali się kubka aromatycznego napoju, który sprawiał, że czuli się niemal tak dorośli jak mama i tata. Inni wzdrygają się na samą myśl o tym smaku, psutym przez zabiegi przedszkolnych kucharek, które namiętnie rozcieńczały napój zbyt dużą ilością mleka lub wody.

porady ekspertów

Rozszerzanie diety niemowlaka – fakty i mity

Rozszerzanie diety niemowlaka – fakty i mity

Dzieci.pl 2017-01-25 13:38 3 opinii

Prawidłowe żywienie niemowlęcia to dla matki sprawa priorytetowa. Od tego przecież zależy, jak dziecko będzie się rozwijać fizycznie i umysłowo. Mimo wielu poradników na ten temat młode mamy bywają zdezorientowane, co i kiedy podawać maluchowi, co jest zdrowe albo nie. Do tego jeszcze dochodzą porady doświadczonych babć, sąsiadek i przyjaciółek. Pora więc oddzielić ziarno od plew, czyli ocenić, które z tych obiegowych rad są prawdziwe, a które nie.

10 ulubionych dań obiadowych dzieci

10 ulubionych dań obiadowych dzieci

2016-12-13 13:28 26 opinii

Choć rodzice zachodzą w głowę, jak przygotować dla dziecka obiad, który będzie jednocześnie smaczny, zdrowy oraz nowoczesny (najlepiej zawierający komosę ryżową, syrop z agawy i kaszę jaglaną), to dzieci uparcie mają swoje ulubione dania, które są podobne. Oto lista kulinarnych przebojów dla najmłodszych. Przejrzyjcie ją, a zobaczycie, że przez lata niewiele się zmieniło.

Dziecko jest nerwowe i ciągle zmęczone? To może być wina jedzenia

Dziecko jest nerwowe i ciągle zmęczone? To może być wina jedzenia

2016-12-12 14:46 22 opinii

Jesteś tym, co jesz - to nie tylko slogan zwolenników zdrowego odżywiania. Wiele badań sugeruje, że to, co jedzą dzieci, może wpływać na ich zachowanie i powodować negatywne skutki dla zdrowia - agresję, zmęczenie, rozdrażnienie.

Najlepsze produkty dla dzieci - możesz się zdziwić

Najlepsze produkty dla dzieci - możesz się zdziwić

2016-12-06 11:52 3 opinii

Jak powinna wyglądać dieta dziecka? Musi być bogata w niezbędne witaminy i składniki mineralne takie jak wapń, żelazo czy witamina D. Ważne, żeby była urozmaicona - składała się z warzyw, owoców, chudego mięsa. To już wiesz, więc teraz podpowiemy ci, jakie produkty będą najlepsze dla twojego dziecka, aby było zdrowe i pełne energii. Nie będzie to pizza, hamburger czy frytki z panierowaną rybą. Niektóre z nich mogą cię bardzo zaskoczyć.

Co dziecko powinno jeść zimą?

Co dziecko powinno jeść zimą?

2016-12-06 10:26 10 opinii

Przedświąteczne łakocie to nie tylko czekoladowe mikołaje i cukierki. To także świeże warzywa i owoce dostępne zimą, suszone owoce i orzechy. Warto pamiętać o tym, przygotowując posiłki dla dorosłych i dzieci - szczególnie tych najmniejszych. To, do jakich smaków przyzwyczaisz twoje dziecko w trakcie 1000 pierwszych dni życia, ma kluczowe znaczenie dla jego zdrowia teraz i w przyszłości.

Bebiko 2 z NutriFlor+ Portfolio produktów

Bebiko 2 z NutriFlor+ Portfolio produktów

Materiał prasowy 2016-11-10 16:28 0 opinii

Receptura produktów Bebiko 2-5 z NutriFlor+ została opracowana tak, aby dostarczać niemowlętom i małym dzieciom składniki odżywcze niezbędne na ich etapie wzrostu i rozwoju. Zawierają m.in. opatentowaną kompozycję GOS/FOS (galaktooligosacharydów i fruktooligosacharydów), będącą źródłem błonnika.

„Strrrasznie” wartościowe i kontrolowane bogactwo składników BoboVita na Halloween

„Strrrasznie” wartościowe i kontrolowane bogactwo składników BoboVita na Halloween

Informacja prasowa 2016-10-31 12:44 0 opinii

Każda mama stanie przed wyzwaniem, jakim jest rozszerzenie diety dziecka. Eksperci zalecają, aby pierwsze smaki wprowadzać nie wcześniej niż po ukończeniu 17. tygodnia życia i nie później niż w 26. tygodniu życia (1). Oczywiście karmienie piersią należy kontynuować do 2. roku życia lub dłużej, zgodnie z rekomendacją Światowej Organizacji Zdrowia.

1 2 3 4 5 ...34