www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

poradnia dla rodziców

Logo dostawcy

Ci ludzie zostali połączeni po latach dzięki badaniu DNA

testDNA 2016-12-30 19:41 0 opinii

Badania DNA kojarzymy przede wszystkim z ustaleniem ojcostwa oraz identyfikacją sprawców przestępstw. Tymczasem okazuje się, że często pozwalają one również połączyć ludzi, którzy wiele lat wcześniej zostali rozdzieleni na skutek różnych okoliczności losu. Wynik takiego badania daje im szansę, aby na nowo określić swoją tożsamość i odbudować zerwane więzi.

Ci ludzie zostali połączeni po latach dzięki badaniu DNA

Kiedy siostry spotykają się po latach

Miałeś kiedyś wrażenie, że osoba, którą poznałeś do złudzenia przypomina Ciebie? Chodzi tutaj nie tylko o podobieństwo fizyczne ale też podobne zachowanie, nawyki, gesty itp. Czasem tego doświadczamy, jednak większość z nas traktuje to jako ciekawy zbieg okoliczności. Nie zawsze jednak musi to być przypadek…

Do laboratorium zgłosiły się 2 dorosłe kobiety, które podejrzewały, że mogą być siostrami. Miały ze sobą bardzo dobry kontakt ponieważ ich rodziny od lat się przyjaźniły. Wychowywały się praktycznie jak siostry z tą różnicą, że mieszkały oddzielnie. Ich kontakt nie stracił na intensywności również w życiu dorosłym. Coraz częściej jednak zastanawiały się, czy w ich żyłach nie płynie ta sama krew ponieważ były uderzająco do siebie podobne. Te wątpliwości nie dawały im spokoju. Postanowiły wykonać badanie DNA.

Kobiety wiedziały, że na pewno mają różne matki. Nie były jednak pewne, czy fatycznie mają różnych ojców. W końcu ich rodziny były ze sobą bardzo blisko. Dzięki analizie chromosomu X obu kobiet możliwe było ustalenie, czy są one ze sobą blisko spokrewnione. Badanie DNA potwierdziło, że są to siostry. Ich podejrzenia po latach okazały się rzeczywistością. Stanęły jednak przed ogromnym dylematem – czy o swoim odkryciu powiedzieć rodzicom?

Badania DNA można wykonać nawet po śmierci ojca

Pewna kobieta urodziła córkę żyjąc w nieformalnym związku. Niestety rok później ojciec dziecka zachorował i zmarł. Kobieta została sama z córką bez środków do życia. Chciała wystąpić o alimenty, jednak rodzina zmarłego ojca uważała, że ich syn był bezpłodny. Na rozprawie sądowej przedstawiono wyniki badań potwierdzających zaburzenia płodności mężczyzny. Zeznania bliskich świadków i dowody rzeczowe wskazywały jednak na to, że ojcem faktycznie może być ów mężczyzna uznawany za bezpłodnego. Sąd zdecydował się więc na badania DNA.

To dość nietypowy przypadek ponieważ nie można było pobrać próbki od ojca. Postanowiono więc zbadać wnuczkę i babcię. Analiza ich chromosomu X dowiodła, że są ze sobą spokrewnione. Dzięki temu kobieta otrzymała należne jej świadczenia.

Badania DNA pomagają odzyskać własną tożsamość

Z takimi przypadkami laboratoria genetyczne spotykają się na co dzień. W opisanych wyżej przypadkach badania DNA dają coś więcej niż tylko prawdę. Z psychologicznego punktu widzenia pomagają również ustalić własną tożsamość i poczucie tego „kim jestem”. To niezwykle ważne w życiu człowieka. Wiąże się z tym również poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji.

testDNA, www.testDNA.pl

Polub dzieci.pl na Facebooku


Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!