www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

Na czym polega praca położnej oddziałowej?

TVP 2015-11-02 13:59 1 opinii

Opieka nad noworodkami, a szczególnie nad wcześniakami, to duża odpowiedzialność. – Rodzice powierzają nam życie swoich pociech. Traktuję naszych pacjentów, jakby to były moje dzieci – mówi Elżbieta Krzywda, położna oddziałowa.

- Nie mam obaw, nie boję się tych malutkich wcześniaczków, ich waga mnie nie przeraża - tłumaczy położna. - Staramy się im stworzyć takie warunki, jakby były w brzuchu. Cicho, ciemno, wilgotno - dodaje.

***

Od 14 września codziennie na antenie TVP 2 możemy oglądać niezwykły film. "Moje 600 gramów szczęścia" to dokument pokazujący pierwsze tygodnie życia wcześniaków, które przyszły na świat w krakowskim szpitalu Ujastek. Wzruszający obraz jest zapisem walki o przetrwanie tych skrajnie małych i niedojrzałych dzieci, emocji przeżywanych przez ich rodziców i codziennej pracy lekarzy, pielęgniarek i położnych ratujących życie najmniejszych wcześniaków. Odcinki są emitowane od poniedziałku do piątku o godz. 17.15.

Polub dzieci.pl na Facebooku


Opinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~matka 2015-12-31 (16:19) 1 rok 10 miesięcy 17 dni 4 godziny i 3 minuty temu

strach powierzyć dziecko obcym osobom . Jak posłuchałam ,, Poszukiwania niani na bani '' to wiem , ze takie sytuacje się zdarzają i to często. Pozdrawiam młode mamuśki

odpowiedz