www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

Relacje położnej z rodzicami wcześniaków

TVP 2015-10-28 10:49 3 opinii

Iwona Cybulska od wielu lat jest położną. Na co dzień dba, by najmłodsi pacjenci w zdrowiu i spokoju nabierali sił po przyjściu na świat. Tym razem opowiada o swoim kontakcie z rodzicami.

- Ludzi trzeba lubić. Nie można im robić krzywdy. Tak szczerze mówiąc, żeby być z ludźmi, wystarczy odrobina przyzwoitości - tłumaczy Iwona Cybulska. - Za przyzwoitością idzie zaufanie do drugiej osoby, przyzwoitość budzi też szacunek.

***

Od 14 września codziennie na antenie TVP 2 możemy oglądać niezwykły film. "Moje 600 gramów szczęścia" to dokument pokazujący pierwsze tygodnie życia wcześniaków, które przyszły na świat w krakowskim szpitalu Ujastek. Wzruszający obraz jest zapisem walki o przetrwanie tych skrajnie małych i niedojrzałych dzieci, emocji przeżywanych przez ich rodziców i codziennej pracy lekarzy, pielęgniarek i położnych ratujących życie najmniejszych wcześniaków. Cykl rozpoczął się 14 września. Odcinki są emitowane od poniedziałku do piątku o godz. 17.15.

Polub dzieci.pl na Facebooku


Opinie (3)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~banksterplus 2016-08-12 (10:13) 1 rok 3 miesiące 6 dni 17 godzin i 59 minut temu

Prezydent podpisał zgodę na bankowe niewolnictwo naszych dzieci. Kochani problem zbyt drogich kredytów i szantażu bankowego jest o tyle groźny, że wszystko jest powiązane - nie macie emerytury i dobrych godnych płac, bo jest nierozwiązany!! Mało tego Prezydent podpisał własnym nazwiskiem zgodę na niewolnictwo bankowe nie tylko dla nas, a również naszych dzieci. Jasno dał do zrozumienia ze można polaków okradać. nie tylko "frankowych"dzieci Dzieci "złotówkowych" wszystkich!!!! To jest wyjątkowo podłe!!! Nigdy tego nie zapomnę i nie wybaczę. Jedynym rozwiązaniem żeby przerwać zalegalizowane przez prezydenta niewolnictwo( #BANKSTERPLUS ) - to #ZEROHARACZU. Ja to robie dla moich dzieci!!! Prośba dla wszystkich rodziców. O zabranie pieniędzy z zagranicznych banków. Zamknąć konto lub trzymać bliskie zero. Prosimy o pomoc w wywalczeniu dla was Polski . Dla waszych dzieci!!!

odpowiedz

1
0
~Wiedźma 2015-10-29 (14:43) 2 lata 20 dni 13 godzin i 29 minut temu

Ja też jestem wczęśniakiem, tylko że ja nie mieściłam się w dłoni, tylko w dwóch i pół dłoni... mój brat mieścił się w dwóch dłoniach i ważył tylko około dwóch kilo! Jak macie się czym pochwalić w tych sprawach, to proszę!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź