www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

Rozwój dziecka stymulowany przez koszulki edukacyjne

Newseria.pl 2014-06-27 08:59 3 opinii

Nadmiar zabawek u małych dzieci to problem w wielu domach. Alternatywą dla kolejnej piłki czy misia może być oryginalna koszulka edukacyjna dla opiekuna maluszka.

Już nie tylko interakcja z rodzicem czy zabawki edukacyjne stymulują rozwój dziecka. Taką rolę mogą pełnić także koszulki edukacyjne. Przeznaczone są dla dzieci do pierwszego roku życia, których rozwój jest stymulowany poprzez dotykanie wzorów naszytych na koszulkę noszoną przez rodzica.

- Materiały o różnej fakturze wzbudzają ciekawość i zainteresowanie dzieci. W związku z tym na koszulki edukacyjne naszyte są aplikacje z różnych materiałów, niektóre w dotyku są szorstkie, inne są gładkie, śliskie czy chropowate. Niektóre elementy szeleszczą, w związku z tym nie tylko zmysły wzroku i dotyku są pobudzane, lecz także słuchu. Innowacyjność polega na tym, że to wszystko znajduje się na rodzicu - wyjaśnia Daria Krzystyniak z firmy Hug&Play produkującej odzież edukacyjną.

Zaletą koszulek edukacyjnych jest to, że tworzone są tematycznie. Rodzice mogą opowiadać o czymś dziecku i pokazywać to jednocześnie na koszulce.

- Fajnie by było, gdyby mogli korzystać z tego dziadkowie, starsze rodzeństwo lub nianie. Każdy, komu zależy na tym, żeby budować więź z maluchem. Do noszenia koszulek warto zachęcić tatusiów, którzy nie mają dużo czasu, żeby spędzać go z dzieckiem, czasem nie mają też na to pomysłu. Koszulka jest gotowym pomysłem na to, by spędzić ten czas w sposób wartościowy - mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Daria Krzystyniak.

Koszulki edukacyjne przeznaczone są dla dzieci do pierwszego roku życia. Cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem dzieci półrocznych, które poznają świat głównie poprzez dotyk.

Newseria/mp/dzieci.pl

Polub dzieci.pl na Facebooku


Opinie (3)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

3
0
~mamuśka 2014-07-01 (09:16) 3 lata 2 miesiące 18 dni 15 godzin i 22 minuty temu

Pomysł może całkiem niezły, aaale, na zwykłym tshircie to za chwilę będzie porozciągane i porozrywane, do tego uczymy dziecko że my i nasze ubranie to zabawka a to chyba nie do końca prawidłowy wzorzec.

odpowiedz

5
1
~trewor 2014-06-30 (23:13) 3 lata 2 miesiące 20 dni 1 godzinę i 25 minut temu

Badziewie i już, i droższe od normalnej zabawki. SZKODA KASY I PROSZKU DO PRANIA

odpowiedz

6
1
~QWERTY 2014-06-30 (23:11) 3 lata 2 miesiące 20 dni 1 godzinę i 27 minut temu

NIE DAJCIE SIĘ WPUŚCIĆ W TZW. MALINY. BIZNES NIE ZASTĄPI CZASU POŚWIĘCONEGO DZIECKU. SĄ KSIĄŻKI I ŻYWY ŚWIAT WOKÓŁ NAS. po ubraniu sie w taką koszulkę rodzic staje się kolejna zabawką ! a jak sie dziecko znudzi to co z koszulką ? dla babci? Dzięki , nie kupuję.

odpowiedz