www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

na bieżąco

Budujemy szkołę w Ghanie

Informacja prasowa 2013-01-21 11:28 1 opinii

1 stycznia 2013 roku Fundacja Dzieci Afryki otworzyła pierwszy projekt budowy szkoły w ubogiej wiosce w Ghanie. Już w Sierpniu 2013roku pomysłodawca i koordynator projektu – Anna Goworowska planuje lecieć do Ghany, zamieszkać w wiosce i budować ją wraz z mieszkańcami.

Budujemy szkołę w Ghanie

„Mam niesamowitą motywację i energię, wiarę w to, że się uda, pozwolenia, plan działania i głowę pełną pomysłów! Od dawna moim marzeniem było pojechać na misję do Afryki, a teraz sama organizuję akcję pomocy. Zaangażowałam się w 100 procent, ale chcę również zaangażować w budowę mieszkańców wioski. Każda osoba, która dołączy i wspomoże akcję nawet drobną kwotę przybliży nas do realizacji celu” – informuje Anna Goworowska, pełna entuzjazmu pomysłodawczyni akcji.

Dlaczego szkoła?
W Ghanie ponad 66 proc. ludności nie potrafi pisać ani czytać. Pomimo powszechnego obowiązku edukacji brakuje szkół, podręczników i nauczycieli. Wysoki poziom analfabetyzmu, szczególnie na wsi, skazuje dzieci na spędzeniu swojego życia na pracach fizycznych. Dzieci nie mają nawet możliwości rozwoju, nauczenia się pisać i czytać i szansy na znalezienie pracy w przyszłości.

Dlaczego w Bunduli?
Brak elektryczności, brak szkoły, brak środków czystości i wody pitnej. Między innymi dlatego, że jest to bardzo biedny obszar i rzadko dociera tam pomoc to postanowiliśmy wybudować tam szkołę!

Kiedy?
1 stycznia 2013 r.- początek zbiórki, do której zapraszamy.
Sierpień 2013 r. - planowany termin wylotu i budowy szkoły oraz zakupu książek i wyprawek dla dzieci.

„Gdy już zbierzemy pieniądze na szkołę… Kupuję bilet i lecę do Ghany. Wraz z mieszkańcami angażuję się w budowę szkoły i relacjonuję postępy. Chcę, aby każda osoba, która wpłaci pieniądze na szkołę widziała, co kupiliśmy i ‘poznała’ dzieci, które będą się w niej uczyć. W przerwach między zalewaniem fundamentów i stawianiem ścian chcę sama zbierać dzieci i organizować gry, zabawy i zajęcia artystyczne, na których przygotujemy prace dla darczyńców. Chciałabym, aby każda osoba, która dokona wpłaty mogła otrzymać po moim powrocie podziękowanie. Wierzę, że się uda.” – przekazuje Anna Goworowska.

Jak dołączyć, a w zamian otrzymać obraz własnoręcznie przygotowany przez dzieci z Ghany?
Przelew na konto. Każda pomoc jest mile widziana!
Fundacja DZIECI AFRYKI
08 2490 0005 0000 4600 6959 6230 tytuł: "G1 - Budowa szkoły w Ghanie"
oraz przekazanie 1% podatku KRS0000331212. Cel: „Szkoła w Ghanie”
Za zebrane pieniądze wybudujemy szkołę podstawową. Chcielibyśmy również kupić tablice, kredy, książki, zeszyty, plecaki i mundurki dla pierwszoklasistów.
Więcej informacji na stronie dedykowanej projektowi: www.facebook.com/BudujemyszkolewGhanie oraz www.dzieciafryki.com
Pomóż nam zbudować szkołę w Ghanie. Aby dzieci z ubogiej wiosce Bunduli również potrafiły pisać i czytać.

Dodatkowych informacji z przyjemnością udziela:
Anna Goworowska
e-mail: anna@dzieciafryki.com
tel.: + 48 504 585 255 / +48 691 117 694
strona projektu: www.facebook.com/BudujemyszkolewGhanie
strona fundacji: www.dzieciafryki.com

Polub dzieci.pl na Facebooku


Opinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~vvv 2013-05-09 (22:48) 4 lata 6 miesięcy 9 dni 5 godzin i 32 minuty temu

jak juz szkola powstanie, kto bedzie je tam uczy

odpowiedz