www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

na bieżąco

Debata na temat płodności na Śląsku

materiał prasowy 2015-04-09 13:53 0 opinii

Profilaktyka zdrowia prokreacyjnego oraz stan płodności mieszkańców Śląska będą przedmiotem dyskusji podczas I Śląskiej Konferencji Płodności. Konferencja odbędzie się 16 kwietnia i wstęp na nią jest bezpłatny.

Debata na temat płodności na Śląsku

Wydarzenie to jest efektem badań prowadzonych przez Fundację Gyncentrum oraz współpracy specjalistów w dziedzinie leczenia niepłodności Kliniki Gyncentrum ze środowiskiem naukowym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Polskim Towarzystwem Andrologicznym.

Konferencja pt. „Zdrowa mama, Zdrowy tata. Profilaktyka zdrowia prokreacyjnego. Markery płodności kobiet i mężczyzn” jest zwieńczeniem kilkumiesięcznych akcji społeczno-edukacyjnych zainicjowanych przez Fundację Gyncentrum.

- Celem przedsięwzięcia była zmiana postrzegania niepłodności, jako problemu, który dotyczyć może w równym stopniu kobiet i mężczyzn w każdym wieku, a także promocja wczesnej diagnostyki zaburzeń płodności oraz świadomego planowania rodziny – mówi dr n. med. Dariusz Mercik z Kliniki Leczenia Niepłodności Gyncentrum.

W ramach trzymiesięcznych kampanii mieszkanki i mieszkańcy Śląska mogli bezpłatnie wykonać badania hormonalne oraz nasienia, oceniające szanse na posiadanie potomstwa.
- Zainteresowanie kampanią przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, a analiza wyników przyniosła wiele cennych informacji na temat stanu płodności mieszkańców Śląska. W związku z tym postanowiliśmy podzielić się wynikami, jakie udało nam się zebrać – mówi dr n. biol. Wojciech Sierka, embriolog kliniczny, przewodniczący komitetu organizacyjnego konferencji.

Konferencja naukowo-szkoleniowa w całości poświęcona kobiecej i męskiej płodności Wstępem do prelekcji będzie omówienie kampanii profilaktycznych badań płodności – „Zdrowa mama” i „Zdrowy tata”, które są źródłem wiedzy na temat skali problemu niepłodności oraz jej wpływu na życie i zdrowie par bezskutecznie starających się o dziecko.

Konferencja podzielona została na dwa panele tematyczne. W pierwszym omawiane będą kobiece markery płodności w kontekście wyników uzyskanych w ramach prowadzonych akcji. Poruszone zostaną także psychologiczne aspekty niepłodności oraz kwestie prawne zapłodnienia in vitro w świetle planowanych zmian.

Drugi panel poświęcony jest męskiej płodności. Zaprezentowane zostaną wyniki analiz zgromadzonych w ramach akcji „Zdrowy tata”, które staną się motywem przewodnim do dyskusji o przyczynach oraz diagnostyce męskiej niepłodności, a także możliwościach leczenia w andrologii. Do debaty na ten temat zaproszeni zostali przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Andrologicznego: prof. dr hab. med. Jolanta Słowikowska-Hilczer – Przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Andrologicznego, prof. dr hab. med. Krzysztof Kula – Kierownik Centrum Kształcenia Klinicznego Europejskiej Akademii Andrologii w Łodzi oraz dr n. med. Elżbieta Oszukowska – specjalista urologii i andrologii klinicznej.

- Zależy nam, aby dyskusja miała charakter interdyscyplinarny stąd tak różnorodny dobór tematów oraz zaproszonych prelegentów – mówi dr Sierka i dodaje: – Współpraca w ramach konferencji będzie stanowiła kontynuację działań na rzecz poprawy świadomości wśród kobiet i mężczyzn w zakresie diagnostyki płodności i świadomego planowania potomstwa.

Konferencja odbędzie się 16 kwietnia 2015 r. w budynku Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach przy ul. Bankowej 11a. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Gyncentrum, Uniwersytet Śląski oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach. Uczestnicy konferencji otrzymają certyfikat uczestnictwa. Wstęp na konferencję jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie: www.konferencjaplodnosci.pl

Polub dzieci.pl na Facebooku


Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!