www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

choroby wieku dziecięcego

O czym mogą świadczyć siniaki u dzieci?

O czym mogą świadczyć siniaki u dzieci?

2015-12-15 10:44 0 opinii

Nie można ich uniknąć. Każde dziecko prędzej czy później upadnie lub uderzy się, a na skórze pojawi się siniak. Na skutek urazu mechanicznego dochodzi do pęknięcia naczynia krwionośnego. Tak powstaje bolesny obrzęk, a skóra nabiera fioletowej barwy. Większość siniaków nie jest groźna dla maluchów, ale niektóre przypadki powinny wzbudzić niepokój u rodziców, ponieważ są objawami poważnych chorób.

Maluszki z receptą na antybiotyk – jak wybrać właściwy synbiotyk?

Maluszki z receptą na antybiotyk – jak wybrać właściwy synbiotyk?

Materiał prasowy 2015-11-27 10:31 1 opinii

Kiedy pediatra przepisuje maluszkowi antybiotyk, rodzice zwykle są zaniepokojeni. Z kuracją często związane są uciążliwe zaburzenia jelitowe (np. biegunka), które przysparzają dodatkowego cierpienia chorym pociechom. Jednak nie wolno ignorować zaleceń lekarza ani przerywać kuracji „na własną rękę”.

Zespół Dandy-Walkera – zaburzenie utrudniające rozwój mózgu

Zespół Dandy-Walkera – zaburzenie utrudniające rozwój mózgu

Dzieci.pl 2015-10-28 09:19 0 opinii

Dziecko nie może nauczyć się chodzić, ma zaburzenia równowagi, często wymiotuje, a jego główka robi się nieproporcjonalnie duża – to mogą być objawy zespołu Dandy-Walkera.

Najwyższy trzylatek w Wielkiej Brytanii

Najwyższy trzylatek w Wielkiej Brytanii

Dzieci.pl 2015-10-27 11:15 13 opinii

Michelle Whatley od razu po porodzie wiedziała, że coś jest nie w porządku. Choć długo czekała na ten moment, nie mogła wziąć swojego syna w ramiona. Zobaczyła go dopiero później, kiedy leżał w inkubatorze wśród innych dzieci. Była zaskoczona.

Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych

Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych

Dzieci.pl 2015-10-16 12:14 0 opinii

Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych to jedna z najbardziej niebezpiecznych chorób. Jej przebieg jest bardzo ciężki, często powoduje powikłania wymagające interwencji chirurgicznej, upośledza słuch, uszkadza mózg...

Odra - choroba pełna powikłań

Odra - choroba pełna powikłań

Dzieci.pl 2015-10-16 11:59 1 opinii

Odra to bardzo zaraźliwa choroba charakterystyczna dla wieku dziecięcego. Sama w sobie nie jest groźna, ale często powoduje poważne powikłania.

Astma oskrzelowa

Astma oskrzelowa

Dzieci.pl 2015-10-16 10:52 13 opinii

Astma nie jest jedną z tych chorób, które pojawiają się nagle i po dwóch tygodniach znikają. To choroba przewlekła, o różnym nasileniu w zależności od pór roku oraz pór dnia i nocy. Jej przebieg i objawy różnią się u poszczególnych osób, w zależności od typu astmy oraz wieku chorej osoby, a nawet od miejsca, w jakim przebywa. Szacuje się, że w Polsce choruje na astmę co siódme dziecko.

Choroba wiecznie głodnych

Choroba wiecznie głodnych

Dzieci.pl 2015-10-14 14:19 1 opinii

Zespół Pradera-Williego to choroba, której podstawowym objawem jest głód nie do zaspokojenia. Chore dziecko nie ma nad nim kontroli.

Ważny temat "Rosnę z witaminą D"

Ważny temat "Rosnę z witaminą D"

Wirtualna Polska 2015-10-09 13:51 0 opinii

Suplementacja witaminą D jest niezwykle ważna zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych. Niestety nawet 90% Polaków cierpi z powodu niedoborów tej witaminy.

Zespół Retta

Zespół Retta

Dzieci.pl 2015-10-08 13:31 28 opinii

Zespół Retta (RS - Rett Syndrome) to mało znana choroba, będąca zaburzeniem neurologicznym zaliczanym do spektrum autyzmu. Dotyczy tylko i wyłącznie dziewczynek i występuje u wszystkich ras i we wszystkich częściach świata. Zdarza się raz na 10 tys. urodzeń. Jej przyczyną jest uszkodzenie genu w chromosomie X.

Badabada, czyli nowoczesny program do wykrywania autyzmu u małych dzieci

Badabada, czyli nowoczesny program do wykrywania autyzmu u małych dzieci

Dzieci.pl 2015-09-21 11:48 64 opinii

Badabada to nowoczesny program pozwalający na bardzo wczesne wykrywanie autyzmu. Ma być prowadzony w Polsce do 2018 roku. Twórcom Badabada zależy na tym, żeby jak największa liczba maluchów została zdiagnozowana przed trzecim rokiem życia. Od jak najwcześniejszego wykrycia zaburzenia i podjęcia terapii zależy bowiem, jak dziecko będzie się później rozwijać.

Schizofrenia u dziecka

Schizofrenia u dziecka

Dzieci.pl 2015-08-26 11:38 5 opinii

Choć przez wiele lat uważano, że schizofrenia to choroba dorosłych, dziś już wiadomo, że nie oszczędza ona również dzieci. Potwierdzone, zdiagnozowane przypadki zdarzają się już u 10-12-latków. Zazwyczaj u chłopców, choć nie jest to regułą. Wyjaśnijmy zatem, na czym polega schizofrenia, jakie są jej objawy i czy można ją wyleczyć.

Białaczka u dziecka - objawy i leczenie

Białaczka u dziecka - objawy i leczenie

Dzieci.pl 2015-07-31 14:38 65 opinii

W Polsce każdego roku białaczkę diagnozuje się u jednego dziecka na 15-25 tysięcy. Najczęściej zapadają na nią maluchy między trzecim a piątym rokiem życia. Stanowi blisko 30 proc. wszystkich zachorowań na nowotwory wieku dziecięcego. Diagnoza nie jest wyrokiem - obecnie większość białaczek u dzieci udaje się wyleczyć.

Wścieklizna – podczas wakacji ryzyko wzrasta

Wścieklizna – podczas wakacji ryzyko wzrasta

Dzieci.pl 2015-06-15 11:42 0 opinii

Okres lata i wakacji to czas, gdy wzrasta ryzyko zakażenia wirusem wścieklizny. Bliższy kontakt z naturą, a co za tym idzie i ze zwierzętami sprawia, że zagrożenie tą niebezpieczną chorobą przenoszoną przez czworonogi jest wyższe.