www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

bajki dla dzieci

Ryś Reporter i Sportowe Lato. Skoki przez pniaki. Odc. 22

Dzieci.pl 2015-07-05 16:07 0 opinii

Sportowe potyczki w leśnej krainie trwają. Po wojnie na szyszki przyszła kolej na skoki przez pniaki. Dowiedzcie się, kto wygrał tę konkurencję.

Ryś Reporter i Sportowe Lato. Skoki przez pniaki. Odc. 22

W naszej Baśniowej Krainie zorganizowaliśmy Sportowe Lato. Pierwsze zawody – spływ na liściach łopianu, które odbyły się kilka dni temu, przekonały wszystkich, że cała impreza będzie cieszyła się powodzeniem. Dzisiaj odbędą się kolejne zawody, czyli skoki przez pniaki, których ja, Ryś Reporter, jestem pomysłodawcą. Ustawienie pniaków na torze biegu okazało się nie lada wyzwaniem. Na szczęście mamy tylu chętnych do pomocy, że poradziliśmy sobie z tymi ciężarami!

– Wiktorze, ledwie cię znalazłem w tym zagajniku! Za kwadrans stajesz na starcie – usłyszałem głos Latunia Skrzydlatego.
– Wiem, wiem, ale potrzebowałem chwili samotności i dlatego zaszyłem się w zagajniku – odparłem.
– Ooo, a ja przerwałem ci zadumę. Przepraszam, ale wszyscy o ciebie pytają, bo ulotniłeś się jak kamfora – tłumaczył się Latuń.
– Milo mi, że mnie znalazłeś Latuniu. Chodźmy! – odparłem.

– Już jestem gotowy do startu. A czy są jacyś chętni, żeby oglądać nasz bieg? I proszę powiedz mi, jak wygląda sytuacja przed zawodami? – dopytywałem się.
– Och, Wiktorze, wzdłuż toru z pniakami stoi już mnóstwo kibiców. Sam tor prezentuje się wspaniale, choć groźnie! – odpowiedział mi przejęty Latuń Skrzydlaty. – Pełno na nim pniaków!
– O to chodziło – odparłem.

Na starcie przywitałem się z moimi rywalami – zającem, gromadą sarenek i młodym danielem.
– Proszę państwa – krzyczał komentator-dzięcioł – na starcie stoją już wszyscy zawodnicy! Przywitajmy ich brawami!

– Brawo! Brawo! – usłyszałem i poczułem jak mocno bije mi serce…
– Przypominam zasady naszej zabawy – mówił dzięcioł. – Ustaliliśmy, że zawodnicy nie tylko ścigają się w tej konkurencji, ale oceniany jest także sposób pokonywania przeszkód! Ważne jest zatem, aby pokonać przeszkodę w jak najlepszym stylu!

– Do startu… gotowi… start! – zakomenderował dzięcioł i zaczął relację:
– Proszę państwa, ależ energia! Jak oni wystartowali! Jak wystrzeleni z procy! Proszę spojrzeć na zająca – najmniejszy zawodnik w tej konkurencji, a idzie jak burza! Cóż za widowiskowy skok przez pierwszy pieniek – zając w powietrzu klaskał uszami! Brawo! Brawo! A ryś Wiktor! – Proszę państwa… ryś wykonał podwójny fikołek w powietrzu! Fantastycznie! Sarny i daniel idą łeb w łeb! Ależ sadzą susy!

– Chłopaki – odezwała się Gita – powiedzcie mi jak idzie Wiktorowi, bo ze zdenerwowania mam zamknięte oczy!
– Czy myślisz, Gito, że nie patrząc na tor pomożesz Wiktorowi? – zapytał zaskoczony Podjadek Złośliwiec.
– Tracisz piękne widowisko, Gito – powiedział Latun – otwórz oczy! Koniecznie! Wiktor jak dotąd jest liderem. I choć sarny chwilami wysuwają się na prowadzenie, to Wiktor pokonuje przeszkody w bezkonkurencyjnym stylu!
– Ooo, zobacz! Zobacz!

– Nad ostatnim pniakiem ryś Wiktor obrócił się dokoła własnej osi i posłał całusy wszystkim zgromadzonym! Cóż za swoboda w jego skokach! Po prostu kocie ruchy – komentował dzięcioł! Zwycięzcą został ryś Wiktor!
– Hura! hura! – zapiszczała Gita.
– Wielkie mi halo… Wiktor sam wymyślił sobie konkurencję, więc nie ma się co dziwić, że wygrał – odezwał się złośliwie Podjadek Złośliwiec.
– Nie zgodzę się z tobą Podjadku! – zaoponował Latuń – ja wymyśliłem spływ na liściach łopianu, też brałem udział w "moim" konkursie i wcale nie wygrałem!

– Do stu purchawek! Masz racje Latuniu! – odpowiedział skruszonym głosem Podjadek. – Sam widziałem, jak Wiktor sumiennie przygotowywał się do tego startu... Chodźmy pogratulować wszystkim zawodnikom.
Do zobaczenia!
autorką bajki jest Katarzyna Iga Gawęcka
Serwis dzieci.pl poleca Bajkowieści autorstwa Katarzyny Igi Gawęckiej: "Barwny chodnik"

(e-book z serii Bajkowieści)

Polub dzieci.pl na Facebooku


Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!