www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

animacje

Zapłodnienie

[+12] Zapłodnienie

źródło: Discovery, program „Ciekawość” 2012-03-18 11:47 19 opinii

Co tak naprawdę dzieje się we wnętrzu kobiecego organizmu w czasie zapłodnienia? Jak długą drogę musi przebyć plemnik, aby dotrzeć do jajeczka? Ile czasu to zabiera? W jaki sposób męska i żeńska gameta łączą się ze sobą? Czym tak naprawdę jest zapłodnienie? Chcesz wiedzieć, jak powstaje nowe życie - zobacz ten film!
źródło: Discovery Channel,
program „Ciekawość”

Pierwsze tygodnie ciąży. Od zygoty do zarodka

[+12] Pierwsze tygodnie ciąży. Od zygoty do zarodka

Discovery 2012-03-17 13:40 7 opinii

Jak rozwija się zarodek w pierwszych tygodniach po zapłodnieniu? Po połączeniu z plemnikiem, komórka jajowa potrzebuje tlenu i krwi. Jeśli ich nie dostanie - zginie. Zygota zaczyna się dzielić i wędrować w stronę ścianki macicy. Tam się zagnieżdża. Kiedy staje się zarodkiem? Kiedy tworzą się zalążki rdzenia kręgowego i mózgu? Kiedy zaczyna bić maleńkie serduszko. Jakiej wielkości jest zarodek 7 tygodni po zapłodnieniu? Koniecznie zobacz ten film...
źródło: Discovery Channel,
program „Ciekawość”

16 - 20 tydzień ciąży. Zarodek zmienia się w płód

[+12] 16 - 20 tydzień ciąży. Zarodek zmienia się w płód

Discovery 2012-03-15 14:04 12 opinii

Jak rozwija się dziecko między 16 a 20 tygodniem ciąży? W tym okresie zarodek staje się płodem. Jak jego wygląd zmienia się tydzień po tygodniu? Kiedy kształtują się narządy płciowe i od czego zależy, że dziecko staje się dziewczynką lub chłopcem. Dlaczego wpływ na kształtowanie się płci dziecka mają jedynie mężczyźni. Czy wiesz, że męski płód już w ciąży produkuje testosteron a w jajnikach 20-tygodniowej dziewczynki jest około 6-7 milionów jajeczek - to zapas na całe dorosłe życie.
źródło: Discovery Channel,
program „Ciekawość”

Zmysły dziecka. Drugi trymestr ciąży

[+12] Zmysły dziecka. Drugi trymestr ciąży

Discovery 2012-03-14 15:03 3 opinii

Choć trudno w to uwierzyć, w drugim trymestrze ciąży w mózgu płodu każdego dnia tworzy się ok. 100 mln nowych połączeń nerwowych. Kiedy rozwija się wzrok, a kiedy słuch dziecka? Czy płód w brzuchu matki widzi? Czy może otworzyć oczy, czy umie płakać? Co słyszy rozwijający się maluch? Jakie zmiany zachodzą w jego mózgu w 28 tygodniu życia i dlaczego to taki ważny moment dla rozwoju dziecka. Jak zmienia się ciało matki pod wpływem rosnącego w jej wnętrzu dziecka. Zobacz na filmie to, co niewidzialne gołym okiem.
źródło: Discovery Channel,
program „Ciekawość”

Przed porodem. Ostatnie chwile ciąży

[+12] Przed porodem. Ostatnie chwile ciąży

Discovery 2012-03-13 15:16 28 opinii

Po 9 miesiącach czas na poród. Jak dziecko przeżywa moment przejścia do nowego świata - poza organizm matki? Jak organizm matki przygotowuje się do porodu, a jak przygotowuje się dziecko? Co tak naprawdę wywołuje poród? Dlaczego w tym, a nie innym momencie zaczyna się wydzielać oksytocyna, a ścianki macicy zaczynają się kurczyć? Dlaczego poród boli? Jak wygląda z punktu widzenia dziecka, matki, a jak z pozycji położnej? Zobacz ostatni odcinek podróży przez 9 miesięcy rozwoju dziecka w łonie matki.
źródło: Discovery Channel,
program „Ciekawość”