dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »
Na bieżąco: więcej
WARTO SKORZYSTAĆ: kalkulator tygodni w ciąży

przed ciążą

Program opieki dla kobiet w ciąży chorych na raka „Boskie Matki”

Program opieki dla kobiet w ciąży chorych na raka „Boskie Matki”

Materiał prasowy 2015-09-23 08:15 1 opinii

Warszawa, 16 września 2015 r.: Fundacja Rak’n’Roll zainaugurowała Program opieki dla kobiet w ciąży chorych na raka „Boskie Matki”. To spełnienie marzenia założycielki Fundacji, Magdy Prokopowicz i mit założycielski organizacji. Dzięki konsekwencji Magdy usłyszeliśmy, że „z rakiem można żyć, a nawet dawać życie”.

Metoda NGS - innowacja w badaniu genetycznych przyczyn poronienia

 Metoda NGS - innowacja w badaniu genetycznych przyczyn poronienia

www.testdna.pl 2015-08-30 13:00 0 opinii

Strata dziecka to jedna z najgorszych rzeczy, jaka może spotkać rodziców. Ich ból, smutek i cierpienie jest niewyobrażalne dla osób, których nie spotkał ten problem. Kiedy spojrzymy w statystyki, możemy być zaszokowani skalą problemu. Około 15 proc. wszystkich zdiagnozowanych ciąż kończy się poronieniem, w ciągu roku w samej tylko Polsce daje to około 40 tysięcy indywidualnych tragedii. Jeżeli spojrzymy zaś na ciąże, o których matki nie wiedziały, okaże się, że nawet 50 proc. z nich kończy się o wiele za wcześnie. Przyczyn poronienia jest naprawdę dużo i ich diagnostyka jest skomplikowanym procesem. Jednak wraz z rozwojem medycyny, coraz większa rolę spełnia genetyka i to ona ma teraz największe znaczenie w badaniu przyczyn poronienia.

Co Polacy wiedzą na temat niepłodności?

Dzieci.pl 2015-08-26 12:14 1 opinii

TNS Polska na zlecenie marki dr Bocian, przeprowadziło badanie dotyczące wiedzy Polaków odnośnie niepłodności. Chociaż 70 proc. naszych rodaków twierdzi, że wie, jak radzić sobie z tym problemem, to tylko 25 proc. ma wiedzę odnośnie tego, co negatywnie wpływa na jakość nasienia.

Zarodki lubią Rammsteina

Zarodki lubią Rammsteina

Dzieci.pl 2015-08-19 11:13 65 opinii

Klinika Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum w Katowicach jest pierwszą placówką w Polsce, w której puszcza się zarodkom muzykę.

Nowa piramida żywieniowa a ciąża

Nowa piramida żywieniowa a ciąża

2015-07-28 12:57 6 opinii

Jedną z najważniejszych wytycznych nowej piramidy żywieniowej jest aktywność fizyczna oraz dieta wzbogacona w tłuszcze roślinne. Jak nowe zalecenia WHO wpływają na płodność kobiety?

Kiedy wraca płodność po antykoncepcji?

Kiedy wraca płodność po antykoncepcji?

2015-06-24 09:44 14 opinii

Zanim zapragnęłaś zostać mamą, spędziłaś prawdopodobnie kilka lub nawet kilkanaście lat na zapobieganiu ciąży. Czy antykoncepcja mogła zadziałać na twój organizm w sposób, który będzie utrudniał zapłodnienie? I jak szybko po jej odstawieniu będziesz mogła rozpocząć starania o dziecko?

Wiek rodziców a ryzyko autyzmu u dzieci

Wiek rodziców a ryzyko autyzmu u dzieci

PAP 2015-06-16 09:29 21 opinii

Dzieci nastoletnich matek, kobiet i mężczyzn po 40. roku życia oraz partnerów, między którymi występuje duża różnica wieku, częściej chorują na zaburzenia ze spektrum autyzmu – podaje „Molecular Psychiatry”.

Dieta na zdrowe plemniki. 8 produktów zwiększających męską płodność

Dieta na zdrowe plemniki. 8 produktów zwiększających męską płodność

2015-06-14 18:49 9 opinii

Od owoców granatu, po gorzką czekoladę - przedstawiamy 8 produktów żywnościowych, które podkręcają męską płodność i sprzyjają zdrowym plemnikom.

In vitro w róznych krajach - ograniczenia i kontrowersje

In vitro w róznych krajach - ograniczenia i kontrowersje

2015-06-09 13:22 21 opinii

Leczenie niepłodności jest wyzwaniem dla lekarzy nie tylko w Polsce. Procedury związane z in vitro oraz inseminacją różnią się w prawodawstwie poszczególnych państw. Przyjrzyjmy się zatem, jak traktowane są tam kluczowe kwestie, czyli: postępowanie z niewykorzystanymi zarodkami, wiek, do jakiego pary mogą zakwalifikować się do zabiegów, możliwość korzystania z materiału genetycznego obcych dawców (tzw. dawstwo gamet) oraz możliwości refundacji kosztów leczenia.

HIV może dotyczyć także ciebie i twojego dziecka

HIV może dotyczyć także ciebie i twojego dziecka

Dzieci.pl 2015-06-01 13:39 32 opinii

Dwie matki – Katarzyna oraz występująca pod pseudonimem „Pogodzona” opowiadają o ciąży, macierzyństwie i HIV. Katarzyna wiedziała o swoim zakażeniu i urodziła zdrowe dziecko. „Pogodzona” nie zdawała sobie sprawy ze swojego statusu serologicznego.

Niepłodność to nie wyrok

Niepłodność to nie wyrok

Dzieci.pl 2015-05-26 13:37 44 opinii

Z problemem niepłodności boryka się około 1,5 miliona par w Polsce. Jak wskazują badania prowadzone przez psychologów, może być ona tak samo stresująca jak choroba nowotworowa, chociaż nie sprawia fizycznego bólu i nie umiera się od niej. Niekończące się wyczekiwanie, strach, że być może nigdy się nie uda, czarne myśli, kryzys w związku, a do tego presja społeczeństwa - to wszystko towarzyszy osobom, które bezskutecznie starają się o dziecko.

Rewolucyjna metoda badania płodności

Rewolucyjna metoda badania płodności

Dzieci.pl 2015-05-20 13:17 2 opinii

Badanie poziomu hormonu antymüllerowskiego pozwala na ustalenie unikalnego parametru endokrynologicznego, co z kolei daje obraz "kondycji" żeńskich gonad płciowych. Jest to więc nowoczesne badanie informujące o płodności kobiety.

Niepłodność i bezpłodność. Główny problem rodzin

Niepłodność i bezpłodność. Główny problem rodzin

Dzieci.pl 2015-05-14 13:43 11 opinii

15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodziny, który 22 lata temu został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Obchody tego szczególnego dnia mają na celu pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów, z jakimi zmagają się współczesne rodziny. Jednym z ważnych problemów rodzin jest niepłodność i bezpłodność.

Witamina D wspomaga starania o dziecko

Witamina D wspomaga starania o dziecko

Dzieci.pl 2015-05-08 09:55 18 opinii

Do tej pory doceniano jej znaczenie w budowie i ochronie kości, ale najnowsze badania wykazują, że może wspomagać również starania o dziecko.

1 2 3 4 5 ...15