www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

materiały związane z tematem: jak rozpoznać autyzm

Autyzm - jak go rozpoznać?

Autyzm - jak go rozpoznać?

Dzieci.pl 2012-03-13 12:04 362 opinii

Trzyletnie dziecko prawie nigdy nie patrzy na to, co mu pokazujecie? Boi się pewnych dźwięków bardziej, niż można by się tego spodziewać? Albo nie reaguje uśmiechem na wchodzące do domu bliskie osoby? Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że wasze dziecko jest chore na autyzm. Jeśli rodzice obserwują takie niepokojące zachowania u kilkulatka, powinni swoje obawy skonsultować z lekarzem.

Jak rozpoznać autyzm?

Jak rozpoznać autyzm?

2014-05-27 12:46 117 opinii

Autyzm to całościowe zaburzenie rozwoju. Szacuje się, że cierpi na nie co 100 osoba. Łatwo więc wyliczyć, że w Warszawie żyje ok. 20 000 osób z autyzmem, a w całym kraju aż 380 000.

Jak rozpoznać autyzm u dziecka?

Jak rozpoznać autyzm u dziecka?

Dzieci.pl 2015-04-01 12:42 24 opinii

Według najnowszych danych statystycznych około 1,5 tysiąca urodzonych w 2015 roku w Polsce dzieci uzyska diagnozę ze spektrum autyzmu. Wielu rodziców ma poważne wątpliwości, czy ich dziecko rozwija się prawidłowo, czy nabywa odpowiednie umiejętności w odpowiednim wieku.

Czy to autyzm? Objawy, przyczyny i leczenie autyzmu

Czy to autyzm? Objawy, przyczyny i leczenie autyzmu

testDNA 2017-02-28 19:03 0 opinii

Autyzm – czyli złożone zaburzenie ośrodkowego układu nerwowego – objawia się m.in. problemami z mową, okazywaniem emocji czy kontaktami z innymi ludźmi. Najczęściej choroba zostaje rozpoznana ok. 3. roku życia, ale pierwsze objawy często zaobserwować można wcześniej – nawet u niemowląt.

Zbadaj swoje dziecko w kierunku autyzmu

Zbadaj swoje dziecko w kierunku autyzmu

Informacja prasowa 2015-06-22 15:32 1 opinii

Niebieska Niedziela Przystanek Konsultacje to projekt skierowany do dzieci w wieku od 1,5 roku do 3 lat, mieszkających na terenie Warszawy i okolic. W ramach Niebieskiej Niedzieli rodzice i dzieci będą mogli skorzystać z bezpłatnych spotkań indywidualnych ze specjalistami: psychologami, terapeutami, logopedą oraz terapeutą integracji sensorycznej. Konsultacje mają na celu wyłonienie dzieci, które powinny zostać poddane diagnozie w kierunku zaburzeń ze spektrum autyzmu.

Autyzm to inne postrzeganie świata

Autyzm to inne postrzeganie świata

Dzieci.pl 2014-04-02 08:41 33 opinii

Jak odbiera świat autystyk? Dla niego sól może być kwaśna, śnieg parzyć, a delikatne głaskanie powodować silny ból. Jak pokazują statystyki, w Europie żyje dziś 5 mln osób z autyzmem, co oznacza, że zaburzenie to dotyka jedną na 150 osób.

Badabada, czyli nowoczesny program do wykrywania autyzmu u małych dzieci

Badabada, czyli nowoczesny program do wykrywania autyzmu u małych dzieci

Dzieci.pl 2015-09-21 11:48 64 opinii

Badabada to nowoczesny program pozwalający na bardzo wczesne wykrywanie autyzmu. Ma być prowadzony w Polsce do 2018 roku. Twórcom Badabada zależy na tym, żeby jak największa liczba maluchów została zdiagnozowana przed trzecim rokiem życia. Od jak najwcześniejszego wykrycia zaburzenia i podjęcia terapii zależy bowiem, jak dziecko będzie się później rozwijać.

Jak rozpoznać autyzm w pierwszym roku życia dziecka?

Jak rozpoznać autyzm w pierwszym roku życia dziecka?

Dzieci.pl 2013-11-14 14:42 3 opinii

Autyzm wczesnodziecięcy dotyka coraz większej liczby maluchów. Ze zgrozą obserwujemy też wzrost liczby zaburzeń z całego spektrum autyzmu. Jednocześnie – choć istota choroby wciąż jest zagadkowa i nie odkryto jeszcze jej bezpośredniej przyczyny – wiedza dotycząca autyzmu jest coraz szersza i coraz więcej możliwości terapii stoi przed dziećmi autystycznymi i ich rodzicami.

Czy to autyzm?

Czy to autyzm?

Dzieci.pl 2014-10-06 13:58 5 opinii

Witam! Bardzo martwię się o swojego synka, który ma rok i 5 miesięcy... Jak do tej pory nie powiedział on ani słowa, żadnego „mama”, „tata”, „baba” itp., nawet zwykłych sylab tworzących te słowa nie mówi, jedyne odgłosy to piski, krzyki i "jiiiiiii".