dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

materiały związane z tematem: polio

Polio znów w Europie

Polio znów w Europie

PAP 2013-11-19 12:37 140 opinii

W Europie pojawiły się ogniska zachorowań na polio. Bułgarskie władze medyczne wezwały w poniedziałek wszystkich rodziców, których dzieci nie są zaszczepione przeciw polio, by natychmiast je zaszczepili. Przyczyną obaw przed polio są przypadki tej choroby w Syrii, skąd napływają do Bułgarii uchodźcy.

Polio - porażenie dziecięce

Polio - porażenie dziecięce

Dzieci.pl 2012-12-17 09:32 18 opinii

Polio (choroba Heinego-Medina) to wirusowe zapalenie rogów przednich rdzenia kręgowego nazywane też nagminnym porażeniem dziecięcym. Jest to jedna z najbardziej zakaźnych, niebezpiecznych i przerażających chorób, powodująca porażenia różnych grup mięśni.

Polio wykryte w Kabulu

Polio wykryte w Kabulu

PAP 2014-02-11 14:46 0 opinii

Pierwszy od 2001 r. przypadek zakażenie wirusem polio w Kabulu wykryto u trzyletniej afgańskiej dziewczynki – informuje BBC News. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) obawia się, że infekcja ta może zostać przeniesiona do Europy.

Groźne choroby powracają przez ruchy antyszczepionkowe

Groźne choroby powracają przez ruchy antyszczepionkowe

Dzieci.pl 2014-01-28 09:35 235 opinii

Amerykańska, niezależna organizacja polityczna "Council on Foreign Relations" opublikowała dane dotyczące chorób zakaźnych, które kiedyś dziesiątkowały ludzkość. Na mapie wyraźnie widać wzrost zachorowań na odrę, świnkę, różyczkę, polio i krztusiec w miejscach, gdzie notuje się największy spadek liczby szczepień przeciwko tym chorobom.