dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

materiały związane z tematem: przemoc wobec dzieci

Zaniedbywanie dziecka to przemoc

Zaniedbywanie dziecka to przemoc

Dzieci.pl 2012-03-15 12:20 7 opinii

Przemoc przybiera bardzo wiele form, choć stereotypowo zwykle kojarzy się z agresją fizyczną, np. biciem. Około 30 proc. przypadków przemocy wobec dzieci stanowi zaniedbywanie. Policja odnotowuje takie zdarzenia codziennie. Wystarczy przypomnieć kilka głośnych spraw, które wstrząsnęły opinią publiczną.

Stres wpływa na rozwój dziecka

Stres wpływa na rozwój dziecka

Dzieci.pl 2014-03-26 13:53 4 opinii

Stres może wpłynąć na rozwój mózgu u dzieci - dowodzą badania przeprowadzone na Uniwersytecie Wisconsin-Madison. Inni amerykańscy eksperci twierdzą, że przemoc psychologiczna jest najczęściej występującą formą przemocy i zaniedbania wobec dzieci. O stresie dzieci rozmawiamy z psychologiem i terapeutą rodzinnym Justyną Filipiuk.

Kretyn - nazwiesz tak dziecko?

Kretyn - nazwiesz tak dziecko?

Dzieci.pl 2012-04-18 10:16 133 opinii

"Kretyn", "głupek", "sierota", "ofiara losu", "brudas", "łamaga"... których wyzwisk zdarzyło się wam użyć w stosunku do własnego dziecka, a które sami słyszeliście w dzieciństwie od rodziców lub jako nastolatkowie z ust rówieśników?

Kary fizyczne przyczyną chorób w przyszłości

Kary fizyczne przyczyną chorób w przyszłości

PAP 2013-07-19 10:11 402 opinii

O tym, że bicie pozostawia w psychice dziecka trwały ślad, wiadomo od dawna. Najnowsze badania wykazały jednak, że odbija się także na późniejszym zdrowiu fizycznym.

Jak reagować na przemoc?

Jak reagować na przemoc?

Dzieci.pl 2012-02-15 14:32 1 opinii

Nie wiem jak się zachować – moja sąsiadka często daje klapsy swojej córce – na dworze, czekając na windę… Dziewczynka ma cztery latka. Często to widzę. Mnie to bardzo razi, dziecko płacze przeraźliwie.

Nie wszyscy rodzice kochają swoje dzieci

Nie wszyscy rodzice kochają swoje dzieci

Dzieci.pl 2014-02-11 13:29 214 opinii

Krzyś, Staś i Piotruś z Krakowa zabrani przez kuratora, policję i pracowników socjalnych ze szkoły - żeby rodzice nie mogli zareagować. Poprzednim razem zabarykadowali się w mieszkaniu. Groźba odebrania 5-letniego Maćka dziadkom, którzy, jak twierdziła pracownica opieki społecznej, wpędzali go w otyłość. Wreszcie tragiczny finał rozdzielenia czwórki dzieci z matką, która miała być niewydolna wychowawczo. 16-letni Sebastian popełnia samobójstwo.

Grzeczne dziecko w 10 dni

Grzeczne dziecko w 10 dni

2014-04-10 13:14 25 opinii

Małe dziecko - mały kłopot, duże dziecko - duży kłopot. Tak mówi popularne przysłowie. Czasem jednak sami jako rodzice hodujemy te kłopoty i sprawiamy, że rosną w siłę wraz z wiekiem dziecka. Co robić, aby wychować grzeczne dziecko i jak radzić sobie z takim, które już daje nam się we znaki? Dr Jeffrey Bernstein, amerykański psycholog, opracował program, który poskromi każdego małego złośnika w 10 dni.

Przemoc emocjonalna zaburza rozwój dziecka

Przemoc emocjonalna zaburza rozwój dziecka

PAP 2013-10-25 09:53 42 opinii

Skutkami długotrwałej przemocy emocjonalnej doświadczanej przez dziecko są niska samoocena, problemy interpersonalne a w ciężkich przypadkach zaburzenia rozwoju - alarmują uczestnicy posiedzenia seminaryjnego senackiej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej.

Co pokazuje stosunek do obcych dzieci?

Co pokazuje stosunek do obcych dzieci?

Dzieci.pl 2014-02-17 13:59 2 opinii

Każdy człowiek ma w sobie dziecko. To jak traktujemy ten obszar naszej osobowości, na ile potrafimy zaspokajać swoje potrzeby, swoją dziecięcość, a na ile ją tłamsimy, stosujemy wobec siebie przemoc, przekłada się na to jak traktujemy dzieci.