dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

materiały związane z tematem: rodzina dysfunkcyjna

O czym świadczy silna wola?

O czym świadczy silna wola?

Dzieci.pl 2013-04-30 13:17 8 opinii

Czy zdarzyło wam się krytykować kogoś za brak silnej woli, cierpliwości i wytrwałości? To cechy bardzo pożądane u dzieci, zwłaszcza przez ich rodziców. Od najmłodszych lat wpajają im, że tylko konsekwentne dążenie do celu może przynieść sukces. Okazuje się jednak, że sprawa nie jest taka prosta – często właśnie z powodu rodziców.

Są dorośli, ale wciąż pozostają dziećmi

Są dorośli, ale wciąż pozostają dziećmi

2010-04-16 13:22 181 opinii

Gdy byli dziećmi, musieli zbyt szybko dorosnąć - teraz są dorośli, ale w pewnym sensie ciągle pozostają dziećmi… Pomimo upływu czasu zdarza im się zgadywać, co wypada, co jest normalne, co spodoba się innym? Poszukują akceptacji, potwierdzenia swojej atrakcyjności, uznania w oczach innych.

Gdy dom nie jest schronieniem

Gdy dom nie jest schronieniem

2012-08-13 10:02 200 opinii

Dom rodzinny zazwyczaj kojarzy się z ciepłem, bezpieczeństwem, azylem. Niektóre dzieci są związane ze swoim domem tak bardzo, że nawet przebywając na wakacyjnym wyjeździe tęsknią za nim i nie mogą się doczekać powrotu. Niestety są również takie, które na samą myśl o powrocie dostają gęsiej skórki. One nie chcą, aby letni wypoczynek się skończył, wola przebywać w szkole, u przyjaciół... gdziekolwiek, byle nie w domu. Dlaczego tak się dzieje?

Wyrwać się z "błędnego koła"...

Wyrwać się z "błędnego koła"...

dzieci.pl 2010-12-29 08:11 29 opinii

Pochodzę z rodziny patologicznej, od lat chodzę do psychologa.