www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

materiały związane z tematem: rozwój niemowlęcia

Zaburzenia integracji sensorycznej - jak rozpoznać, jak pomóc?

Zaburzenia integracji sensorycznej - jak rozpoznać, jak pomóc?

Akademia Zdrowego Przedszkolaka 2016-08-31 20:06 1 opinii

Zaburzenie integracji sensorycznej - problem, z którym boryka się piętnaście procent dzieci, to zjawisko, o którym w Polsce mówi się coraz więcej. Zaburzenie to ma ogromny wpływ na zachowanie najmłodszych, którzy nie potrafią powiedzieć, dlaczego w sposób niezwykle gwałtowny reagują na bodźce, które inni po prostu lekceważą, albo czemu tak bardzo potrzebują stymulacji zupełnie obojętnej ich rówieśnikom.

Jak ochronić wcześniaka przed bólem

Jak ochronić wcześniaka przed bólem

Dzieci.pl 2014-09-23 14:49 0 opinii

Noworodki urodzone przedwcześnie w dużo większym stopniu narażone są na powikłania, a także negatywny odbiór bodźców związanych z zabiegami pielęgnacyjnymi oraz leczniczymi odbywającymi się w szpitalu. Jak możemy uchronić wcześniaka przed groźnymi powikłaniami w późniejszym okresie życia?

Bezpieczna kąpiel krok po kroku

Bezpieczna kąpiel krok po kroku

Dzieci.pl 2012-08-16 11:36 1 opinii

Wieczorna kąpiel niemowlęcia jest w wielu rodzinach ważnym rytuałem i stałym elementem w dziecięcym planie dnia. Jednak czy codzienna kąpiel jest zdrowa? Jak wpływa na skórę niemowlęcia? W jaki sposób zorganizować kąpiel, aby była dla dziecka bezpieczna, a zarazem przyjemna? Co robić kiedy nasz maluch na widok wanienki zaczyna zanosić się płaczem?

Fizjologia uczuć

Fizjologia uczuć

Dzieci.pl 2013-11-14 12:20 0 opinii

Więź niemowlęcia z matką jest podkreślana jako podstawowy czynnik warunkujący rozwój dziecka nie tylko w pierwszych latach życia, ale i jego funkcjonowanie w dorosłym życiu. To co przeżywamy jako niemowlęta w znaczący sposób wpływa na nasze przyszłe kompetencje emocjonalne.