www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

Warsztaty dla rodziców

Dzieci.pl 2011-11-03 14:37 1 opinii

Z dzieckiem w świat myślenia, emocji i wartości - pod takim hasłem zorganizowane będą w Warszawie warsztaty dla rodziców.

Warsztaty dla rodziców

Doświadczenia pokazują, że dzieci, którym od najmłodszych lat wpaja się wartości i które uczy się rozumienia emocji, stają się bardziej twórcze, pewniejsze siebie i samodzielniejsze. Opiekunowie zyskują przede wszystkim szansę poprawy relacji z dziećmi, lecz także uczą się, jak skutecznie rozwiązywać konflikty. Cykl czterech dwugodzinnych spotkań warsztatowych z psychologiem i pedagogiem jest przeznaczony dla rodziców dzieci w wieku do 10 lat oraz dla przyszłych rodziców. Rodzice uczestniczą w swoich zajęciach, podczas gdy dzieci z innym trenerem biorą udział w różnorodnych grach i zabawach dotyczących tego samego tematu. 1. WARTOŚCI (13 XI 2011): Zakorzenianie dziecka w świat wartości – dlaczego, od kiedy i w jaki sposób nauczać dziecko wartości? W praktycznych ćwiczeniach rodzice przymierzą się do przedstawiania świata wartości dziecku tak, by mogło je stopniowo i samodzielnie uwewnętrzniać oraz czerpać satysfakcję z zachowań społecznie aprobowanych. 2. EMOCJE (20 XI 2011): Jak emocje wpływają na kształt osobowości i rozwój funkcji poznawczych i w jakim stopniu zależą od systemu wartości i sprawności analizowania zachowań? Wykonując konkretne zadania w grupach, rodzice nauczą się, jak rozwijać inteligencję emocjonalną. 3. MYŚLENIE (27 XI 2011): Rozwój intelektualny dzieci – jak odkryć i wzmocnić ich potencjał, jak zadawać pytania i jak na nie mądrze odpowiadać? W formie zabawy doświadczymy, do jakiego stopnia umiejętność zadawania pytań decyduje o kształtowaniu naszego myślenia. Zastanowimy się, w jakim zakresie myślenie zależy od przeżywanych emocji i systemu wartości. 4. ROZMOWA O RELACJI RODZICE-DZIECI (4 XII 2011): Jak w codziennych relacjach z naszymi dziećmi sfera emocji, wartości i myślenia wzajemnie się przenikają? Jak nadrobić zaległości? Spotkanie zostanie poświęcone wymianie indywidualnych doświadczeń rodziców i pracy nad konkretnymi problemami uczestników. Warsztaty pokazują drogi i sposoby, dzięki którym można uniknąć zagrożenia, jakim jest zbyt szybkie zamknięcie się dziecka we własnym świecie. Pod okiem trenerów rodzice nabiorą pewności, że poradzą sobie z wyzwaniami pojawiającymi się w trakcie dorastania swoich pociech. Warsztaty odbędą się w Warszawie, w Traffic Clubie przy ul. Brackiej 25. Zajęcia są płatne - 85 zł za jedne lub 255 zł za cały cykl. Więcej informacji o warsztatach można uzyskać pod numerem telefonu 22 862 30 01. (KAS)

JUŻ JESTEŚMY NA FACEBOOKU! DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI SZCZĘŚLIWYCH RODZICÓW!

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O WYCHOWYWANIU DZIECI:

Z zazdrością nie trzeba walczyć
Uczymy tolerancji


Opinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~99999999 2012-07-07 (20:36) 5 lat 3 miesiące 16 dni 9 godzin i 4 minuty temu

Kiedy przestaje Ci zależeć dostajesz wszystko.Lalka Chacky,Lalka Chacky,Lalka Chacky.Jeśli to przeczytałeś przeszła na Ciebie klątwa.Dziś w nocy równo o 24:00 Lalka Chacky przyjdzie po Ciebie ,w swojej kryjówce weźmie siekiere odrąbie Ci głowe i zaniesie do łóżka!!Możesz uniknąć klątwy wklejając to do 20 komentarzy!!!! Fakty.Zgineło już 200 dziewczynek i 100 chłopców

odpowiedz