www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »
WARTO SKORZYSTAĆ: Kalkulator wagi w ciąży

Najpopularniejsze imiona dla chłopców

Znajdź imię dla synka

Skorzystaj z katalogu alfabetycznego:

Jeśli znasz imię, wyszukaj je, aby poznać jego znaczenie:

albo: losuj imię dla synka, może Ci się spodoba

opis imienia Cyprian

Cyprian imieniny obchodzi
14 lutego, 10 marca, 18 marca, 27 czerwca, 30 czerwca, 7 lipca, 11 lipca, 8 sierpnia, 14 września, 16 września oraz 26 września
Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Cypriana jest 16 września.

Zdrobnienia imienia Cyprian
Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Cyp, Cypciu, Cypek, Cypis, Cypisek, Cyprek, Cyprianek, Cyprianuszek, Cyprianuś, Cypriaś, Cyprulek, Cyprulinek, Cyprusiek, Cyprutek, Cypruś, Cyprylcio, Cypryś, Cypulek, Cypuniek, Cypuś

Pochodzenie i znaczenie imienia Cyprian
Jest to imię męskie pochodzenia łacińskiego. Zostało utworzone od nazwy wyspy Cypr przyrostkiem -ianus i oznaczająło "człowieka pochodzącego z Cypru, Cypryjczyka". W Polsce pojawiło się w XII wieku, z początku w łacińskiej formie Cyprianus, a także Cypryjan i wschodniosłowiańskiej Kupryjan.

Odpowiedniki imienia Cyprian w różnych językach angielski — Cyprian
francuski — Cyprien
hiszpański — Cipriano
łacina — Cyprianus
niemiecki — Cyprianus, Cyprian, Zyprian
rosyjski — Киприан
włoski — Cipriano

Znane osoby noszące imię Cyprian
Cyprian Bazylik — polski kompozytor, pisarz, poeta, działacz reformacyjny, kalwinista)
Cyprian Dylczyński — polski malarz
Cyprian Godebski — poeta i prozaik
Cyprian Kościelniak — polski grafik filmowy, plakacista, ilustrator i rysownik polityczny
Cyprian Kamil Norwid — poeta i artysta
Cypriano Nunes — piłkarz brazylijski
Cyprien Richard — francuski narciarz alpejski
Cyprian Zabłocki — polski ziemianin, którego nazwisko zostało utrwalone w powiedzeniu "wyjść jak Zabłocki na mydle" czyli zrobić kiepski interes
Iwo Cyprian Pogonowski — inżynier budowlany i przemysłowy, autor atlasów i słowników
Kazimierz Cyprian Ujazdowski — polski adwokat, działacz konspiracji niepodległościowej, obrońca Warszawy

Numerologia imienia Cyprian
Liczba imienia Cyprian wynosi 5

Znaczenie liczby imienia Cyprian
Główne cechy charakteru liczby imienia 5
Numerologiczna Piątka wzmacnia naturalną grację i kulturę osobistą. Liczba imienia 5 zwiastuje popularność, wyróżnia osoby związane z elitami i wpływowymi środowiskami. Numerologiczna 5 zawarta w tym imieniu daje istotne atuty. Mocne strony tej liczby imienia to stałość i pewność siebie. Noszący to imię posiadają wielką godność osobistą. W kontaktach międzyludzkich liczy się dla nich szczerość i sprawiedliwość. U typowej Piątki widoczny jest niezachwiany system wartości, arystokratyczne maniery i wielka chęć wywierania pozytywnego wpływu na swoje otoczenie. Z drugiej strony Piątka ma naturalne uwarunkowania by zostać autorytetem w wybranej dziedzinie.

Zawody preferowane dla liczby imienia 5
związane z reprezentowaniem innych np.: przedstawiciel handlowy, pracownik filii przedsiębiorstwa, ale również dyplomata lub pełnomocnik grupy ludzi. Piątka z powodzeniem odnajduje się też w sztuce.

Żywioły liczby imienia 5
Natura numerologicznej Piątki odpowiada sile połączonych żywiołów ognia i powietrza. To energia w czystej postaci. Ogień podsycany jest przez dopływ powietrza. Powietrze ogrzane przez ogień wznosi się ku górze. Obydwa żywioły harmonijnie współdziałają ze sobą. Istotą ognia jest aktywność oraz trwanie dzięki przemianie paliwa-materii w światło i ciepło.

Planety liczby imienia 5
Numerologiczna Piątka planetarnie łączy się z wpływem Słońca i Wenus. Słońce podkreśla indywidualizm, silne ego oraz spory potencjał twórczy. Wraz z Wenus, która w naturalny sposób harmonizuje swoje otoczenie, Słońce daje grację i zamiłowanie do piękna.

Pory roku sprzyjające liczbie imienia 5
wiosna i lato

Miesiące szczęśliwe dla liczby imienia 5
kwiecień oraz lipiec

Dni pomyślne dla liczby imienia 5
piątek i niedziela

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 5
to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 1 lub 3. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

Metale odpowiednie dla liczby imienia 5
złoto, brąz

Kamienie szczęśliwe dla liczby imienia 5
topaz, szmaragd

Kolory wzmacniające liczbę imienia 5
seledynowy, złoty

Tonacja mantry medytacyjnej, dźwięk liczby imienia 5
ton a

Amulety roślinne liczby imienia 5
słonecznik, bylica pospolita

Drzewa liczby imienia 5
cyprys, kasztanowiec

Zwierzęcy przewodnicy liczby imienia 5
lew, orzeł, turkawka

Runy ochronne liczby imienia 5
wunjo, dagaz

Zapachy oczyszczające i wzmacniające liczbę imienia 5
pobudzające np.: cytryna, cynamon, lawenda

Miejsca istotne dla liczby imienia 5
ciepłe kraje, estrady, miejsca szczególnie eksponowane, okolice pomników, siedziby firm i instytucji

Pomyślny kierunek dla liczby imienia 5
wschód i południowy wschód

Życie rodzinne liczby imienia 5
Dla Piątki sprawy rodzinne wymagają nieustannej uwagi i odpowiedzialnego postępowania. Piątka ma dobre podejście do dzieci.

Rozwój liczby imienia 5
Istotny dla Piątki okres wypada pomiędzy 21. i 35. rokiem życia.

Dopasowanie imion
Dopasowanie numerologiczne imion jest ważne, ponieważ wyrażane przez nie wartości numerologiczne posiadają swoją indywidualną wibrację. Ta wibracja ma określone oddziaływanie na osobę, która używa imienia oraz na jej otoczenie. Odpowiednie, numerologiczne dopasowanie imienia ułatwia samorealizację w życiu, jak i wpływa na budowanie harmonijnych relacji z innymi. Poprawia samopoczucie i zdrowie.

Imię Cyprian współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 3 lub 1. Pełna energii i inwencji Piątka doskonale zrozumie się z wszechstronną Trójką. Jedynka oraz Piątka są wibracjami zbliżonymi. Widać w ich relacji powinowactwo dusz.

Idealny znak zodiaku dla imienia Cyprian
Imię Cyprian jest doskonałe dla urodzonych w znaku Barana, Lwa i Wagi. Baran i Lew dopasowane są do wibracji tego imienia z powodu manifestacji pokrewnych cech charakteru. Są to znaki odważne w działaniu. Lew i Waga doskonale wpisują się w element związany z wysoką kulturą osobistą i gracją.

Jakie jest dziecko o imieniu Cyprian
Osoby noszące imię Cyprian w dzieciństwie i w młodości doskonale radzą sobie w sytuacjach, które wymagają koncentracji uwagi i zaangażowania sporych sił. W pierwszych latach życia osoby o tym imieniu są nie do zdarcia. Mając imię Cyprian z łatwością inspiruje się innych do działania. Młodość to nie jest czas rozczulania się nad sobą, ale pora wytężonej pracy i zdobywania praktycznych umiejętności.

Schyłek życia i starość osoby noszącej imię Cyprian
Na starość imię Cyprian przyniesie bogactwo i uznanie. Schyłek życia spędzany jest w dobrze urządzonym otoczeniu. Silne więzi uczuciowe i zbudowane wcześniej związki w tym okresie życia mogą procentować. Cyprian posiada duże pokłady mądrości, z której się umiejętnie korzysta.

Jaki jest dorosły o imieniu Cyprian w życiu prywatnym, w związkach, w życiu zawodowym

Praca
Czas aktywności zawodowej osób o imieniu Cyprian powinien opierać się na pracy z innymi ludźmi. Istotną umiejętnością jest łatwość niesienia pomocy otoczeniu oraz zdolności negocjacyjne. Osoby o imieniu Cyprian dobrze sprawdzają się w zawodach, gdzie ważna jest umiejętność kojarzenia faktów. W pracy Cyprian skuteczne korzysta z inteligencji emocjonalnej i nie toleruje obłudy. Sprawdzi się w przedsiębiorstwach rodzinnych.

Aktywność
Imię Cyprian skłania do aktywności. Optymizm oraz twórcza osobowość porywa do działania ludzi z najbliższego otoczenia osób o tym imieniu.

Psychika i pobudliwość
Widać autentyczne zaangażowanie osób o imieniu Cyprian w sprawy innych i odpowiednie predyspozycje do kierowania zespołami ludzkimi. Dobre relacje budują silną pozycję społeczną.

Inteligencja
Cyprian dobrze zna życie. To wyśmienity pedagog, ale i kompan. Umysł osób o tym imieniu jest otwarty. Zauważalna jest niezwykła inwencja twórcza oraz erudycja.

Intuicja
Osoby o imieniu Cyprian są obdarzone sporą intuicją i empatią.

Uczuciowość i emocjonalność
U Cypriana widać szczere i silne zaangażowanie w sprawy innych. W życiu Cyprian uczucia odgrywają istotną rolę.

Seksualność i zmysłowość
Osoby o imieniu Cyprian to wspaniali kochankowie. Pomysłowi i chętnie przejmujący inicjatywę w sypialni.

Zdrowie
Zdrowie osób o imieniu Cyprian jest dobre, ale w znacznej mierze zależne od zbudowanych pozytywnie relacji z innymi ludźmi.

Związek partnerski
Cyprian tworzy związek gorący i romantyczny. W budowanych relacjach trudno o nudę. Widoczna jest tendencja do okazywania zazdrości. Czasem osoby o imieniu Cyprian bywają niewierne.

Autorami imiennika są:
Anna Bilska i Edward Gardasiewicz

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!