www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »
WARTO SKORZYSTAĆ: Kalkulator wagi w ciąży

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek

Znajdź imię dla córeczki

Skorzystaj z katalogu alfabetycznego:

Jeśli znasz imię, wyszukaj je, aby poznać jego znaczenie:

albo: losuj imię dla córeczki, może Ci się spodoba

opis imienia Danuta

Danuta imieniny obchodzi
3 stycznia, 16 lutego, 24 czerwca, 1 października
Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Danuty jest 24 czerwca.

Zdrobnienia imienia Danuta
Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Dan, Dana, Dancia, Daneczka, Dani, Dania, Danio, Danka, Danuchna, Danula, Danulka, Danunia, Danusia, Danusieńka, Danutka, Danuś, Danuśka

Pochodzenie i znaczenie imienia Danuta
Jest to imię żeńskie prawdopodobnie pochodzenia litewskiego, od słowa danutie, będącego połączeniem słów niebo i córka lub od łacińskiego słowa donata - "darowana przez Boga". Może również wywodzić się z południowosłowiańskich imion Dana, Danka, Danica. Oznacza "dziecko darowane przez Boga". W Polsce używane od XIV wieku.

Odpowiedniki imienia Danuta w różnych językach
czeski - Danka
francuski – Dany
litewski - Danica
niemiecki – Danuta
słowacki – Dana

Znane osoby noszące imię Danuta
Danuta Dmowska – polska szpadzistka
Danuta Dobrzyńska – polska dziennikarka
Danuta Hübner – polska polityk
Danuta Jazłowiecka – polska polityk
Dana Lerska (Danuta Pełka) – polska piosenkarka
Danuta Mostwin – polska pisarka
Danuta Rinn – polska piosenkarka
Danuta Stenka – polska aktorka
Danuta Waniek – polska polityk
Danuta Wawiłow – polska pisarka

Numerologia imienia Danuta
Liczba imienia Danuta wynosi 7.

Znaczenie liczby imienia Danuta
Główne cechy charakteru liczby imienia 7
Numerologiczna Siódemka jest romantyczna. Typowa dla liczby imienia 7 jest wiara w cuda, które Siódemce często się zdarzają. Osoby o numerologii 7 posiadają głęboki wgląd w świat wewnętrzny. Można odnieść wrażenie, że Siódemce jak żadnej innej wibracji dane jest przenikanie sfer subtelnych. Wyobraźnia, mistycyzm i wiara, kształtują znaczną część osobowości. Liczba imienia 7 daje osobę wrażliwą i delikatną o nadzwyczaj rozwiniętej intuicji.

Zawody preferowane dla liczby imienia 7
wykorzystujące unikalną umiejętność wyrażenia archetypów i czerpania natchnienia z pokładów nieświadomości np. misjonarz, poeta, artysta

Żywioły liczby imienia 7
Natura numerologicznej Siódemki odpowiada sile połączonych żywiołów wody i ognia. Woda podgrzewana jest przez ogień, osiągając stan wrzenia. Woda symbolizuje intuicję i wrażliwość – cechy charakterystyczne dla tej wibracji. Woda potrafi też stłumić ogień odpowiedzialny za konkretne i szybkie działanie.

Planety liczby imienia 7
Numerologiczna Siódemka planetarnie łączy się z wpływem Neptuna i Jowisza. Te planety podkreślają silny wpływ sfery subtelnej na życie codzienne, a także zbliżają do siebie niebo oraz ziemię, tak by te sfery przenikały się wzajemnie.

Pory roku sprzyjające liczbie imienia 7
przedwiośnie, wiosna i koniec jesieni

Miesiące szczęśliwe dla liczby imienia 7
marzec i grudzień
Dni pomyślne dla liczby imienia 7
czwartek

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 7
to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 3 lub 9. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

Metale odpowiednie dla liczby imienia 7
cyna oraz stopy metali

Kamienie szczęśliwe dla liczby imienia 7
tygrysie oko, koral

Kolory wzmacniające liczbę imienia 7
fioletowy, błękitny

Tonacja mantry medytacyjnej, dźwięk liczby imienia 7
ton c

Amulety roślinne liczby imienia 7
knieć błotna, bluszcz pospolity, wiechlina roczna

Drzewa liczby imienia 7
sosna, wierzba

Zwierzęcy przewodnicy liczby imienia 7
koń, waleń szary, albatros

Runy ochronne liczby imienia 7
algiz, eisaz

Zapachy oczyszczające i wzmacniające liczbę imienia 7
miłe i tajemnicze np.: limetka, konopie, kozłek lekarski

Miejsca istotne dla liczby imienia 7
tereny podmokłe, rafa koralowa, brzegi mórz, rzek, jezior, kina, opery, sanktuaria i świątynie, oraz miejsca odosobnienia np.: klasztory, szpitale, więzienia itp.

Pomyślny kierunek dla liczby imienia 7
północny zachód

Życie rodzinne liczby imienia 7
Życie rodzinne może układać się ze zmiennym szczęściem. Czasem codzienne obowiązki związane z utrzymaniem domu przerastają predyspozycje Siódemki.

Rozwój liczby imienia 7
Istotny okres dla Siódemki, to czas powyżej 40. roku życia.

Dopasowanie imion
Dopasowanie numerologiczne imion jest ważne, ponieważ wyrażane przez nie wartości numerologiczne posiadają swoją indywidualną wibrację. Ta wibracja ma określone oddziaływanie na osobę, która używa imienia oraz na jej otoczenie. Odpowiednie, numerologiczne dopasowanie imienia ułatwia samorealizację w życiu, jak i wpływa na budowanie harmonijnych relacji z innymi. Poprawia samopoczucie i zdrowie.

Imię Danuta współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 3 lub 9. Roztropna Trójka jest w stanie dopełnić Siódemkę. Ich wzajemne połączenie pozwoli wzmocnić siłę przebicia Siódemki i jej pewność siebie. Dziewiątka podkreśli pozytywne cechy Siódemki.

Idealny znak zodiaku dla imienia Danuta
Imię Danuta jest idealne dla urodzonych w znaku Bliźniąt, Strzelca i Ryb. Strzelec i Ryby są znakami, które ujawniają inklinacje duchowe. Potrafią pogodzić sferę ducha i sacrum. Bliźnięta z wrodzoną wszechstronnością również sprzyjają osobom o tym imieniu.

Jakie jest dziecko o imieniu Danuta
Osoby noszące imię Danuta już w dzieciństwie posiadają umiejętność postępowania honorowego i godnego. W związku z tym w pierwszych latach życia i we wczesnej młodości uwidaczniają się wyszukane maniery. Danuta przykłada wielką wagę do elegancji. Jeżeli cechy te zostaną utrwalone w młodości, ułatwią start w dorosłe życie. To imię w pierwszych latach życia obdarza twórczym duchem i kreatywnością.

Schyłek życia i starość osoby noszącej imię Danuta
Na starość autorytet osoby o imieniu Danuta w rodzinie jest niepodważalny. Zdobyte bogate doświadczenie jest skarbnicą wiedzy o życiu, z której chętnie korzystają inni. W wieku dojrzałym ujawnia się spory temperament i ochota do działań twórczych. Schyłek życia będzie spędzony pomyślnie.

Jaki jest dorosły o imieniu Danuta w życiu prywatnym, w związkach, w życiu zawodowym

Praca
Czas aktywności zawodowej osób o imieniu Danuta skoncentrowany jest na urządzeniu się w życiu. Danuta potrafi trafnie ocenić to, co się opłaci robić. Podejmowane są tylko takie kroki, które prowadzą wprost do obranego celu. W działaniu widoczny jest upór i prostota. Osoby noszące imię Danuta dobrze radzą sobie w pracy z czynnościami rutynowymi.

Aktywność
Imię Danuta skłania do aktywnego działania zwłaszcza w sferze intelektualnej. Ważna jest też przestrzeń artystyczna i duchowa.

Psychika i pobudliwość
Danuta w działaniu bierze pod uwagę przeczucia i niuanse nieistotne dla otoczenia. Danuta częściej też niż inni prezentuje postawę bezinteresowną.

Inteligencja
Danuta posiada duże predyspozycje intelektualne, lecz nie ma zamiłowania do prowadzenia gruntownych analiz. Osoby o tym imieniu doskonale radzą sobie natomiast w syntezie i podsumowaniu większej całości.

Intuicja
U osób o imieniu Danuta intuicja jest niezwykle rozwinięta. To pozwala na rozumienie świata za pomocą wyczucia i empatii.

Uczuciowość i emocjonalność
Danuta ma skłonność do introwersji. Wnętrze osób o tym imieniu to nieodgadniony sekret. Osoby te są bardzo wrażliwe i łatwo je zranić.

Seksualność i zmysłowość
Danuta ceni zmysłowe kontakty. W łóżku osoby o tym imieniu są subtelne i delikatne jak egzotyczny kwiat.

Zdrowie
Osoby o imieniu Danuta posiadają zdrowie, o które należy nieustannie dbać. Danuta ma słabszą niż inni psychikę. Możliwe są dolegliwości psychosomatyczne.

Związek partnerski
Danuta potrafi obdarzyć ukochaną osobę czułością i delikatnością. Danuta tworzy silne i złożone więzi partnerskie.

Autorami imiennika są:
Anna Bilska i Edward Gardasiewicz

Opinie (7)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Danuta 2017-08-09 (11:52) 1 miesiąc 15 dni 14 godzin i 42 minuty temu

Myślę,że to właśnie o mnie.

odpowiedz

0
0
~Dana 2015-11-28 (03:00) 1 rok 9 miesięcy 27 dni 23 godziny i 34 minuty temu

PRAWIE wszystko sie zgadza... Ciekawe... a wlasnie niedawno obchodzilam 40-stke :) Zobaczymy co bedzie dalej... Pozdrawiam wszystkie Danuty :)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Danuska 2017-05-04 (17:00) 4 miesiące 20 dni 9 godzin i 34 minuty temu

Zgadza się jeśli chodzi o wrażliwość zdolności artystycznych niestety nie posiadam a bardzo żałuję. Ogólnie ok a mam już 62 latka pozdrawiam Danusia.

odpowiedz

0
0
~Danka poznanianka 2017-02-19 (14:24) 7 miesięcy 5 dni 12 godzin i 10 minut temu

To niesamowite. Czyżbym opisywała swoje odzwierciedlenie imienia? Super trafnie i czytelnie ujęte. Niczym obrazek w ramce. To niemożliwe, że można tak trafnie określić charakterologicznie i wręcz namacalnie cechy osoby noszącej tak cudowne imię a osobiście sobie nieznanej. A jednak!!!. Chylę czoło przed Autorami zgłębienia tak obfitej wiedzy o genezie mojego imienia!!! Życzę wszystkim Danuśkom znalezienia w opisie swoich cech, niekoniecznie tych wspaniałych. Te, które okażą się negatywne niech będą wnioskiem na ich poprawę. Dodam jeszcze, że w latach młodości zwracano się do mnie także DANCINA. Ładnie ? babcia Danka

odpowiedz

7
1
~Nusia 2013-09-17 (00:28) 4 lata 8 dni 2 godziny i 6 minut temu

Zgadza się.Mam ponad 40 lat i opis mnie bardzo dobrze charakteryzuje.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź