www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »
WARTO SKORZYSTAĆ: Kalkulator wagi w ciąży

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek

Znajdź imię dla córeczki

Skorzystaj z katalogu alfabetycznego:

Jeśli znasz imię, wyszukaj je, aby poznać jego znaczenie:

albo: losuj imię dla córeczki, może Ci się spodoba

opis imienia Elza

Elza imieniny obchodzi
14 czerwca

Zdrobnienia imienia Elza
Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Elża, Elżunia, Elzunia, Elzuś, Elzuńka, Elżuś, Elka, Ela, Ella, Elkuś

Pochodzenie i znaczenie imienia Elza
Jest to zdrobniała forma imienia Elżbieta, od dawna występująca samodzielnie. W Polsce imię to jest spotykane od XIV wieku, na ogół wśród kobiet o niemieckich korzeniach.

Odpowiedniki imienia Elza w różnych językach
angielski - Elsee
francuski - Eliza
niemiecki -Elza, Elze
słowacki - Elize
włoski - Elsa

Znane osoby noszące imię Elza
Elza Kolodin – polska pianistka
Elsa Schiaparelli - włoska projektantka mody
Elza Janowna Radziń - aktorka rosyjska
Elsa Bernstein (pseudonim Ernst Rosmer) - niemiecka dramatopisarka
Elsa Triolet - francuska pisarka

Numerologia imienia Elza
Liczba imienia Elza wynosi 8.

Znaczenie liczby imienia Elza
Główne cechy charakteru liczby imienia 8
Numerologiczna 8 obdarza witalnością i siłą. Motto życiowe typowych Ósemek powinno brzmieć: mądrość, odpowiedzialność i uznanie, gdyż te przymioty dają im zamożność. Intuicja pozostaje na drugim planie. Liczba imienia 8 zapewnia funkcjonowanie na wysokim poziomie moralnym, daje zrozumienie porządku społecznego, wzmacnia determinację, a także tworzy tzw. zależności karmiczne, czyli wpływ przeszłości na kształtowany obecnie los, bieżące działanie i jego skutki dla przyszłości. Wibracja numerologicznej Ósemki jest nierozerwalnie związana z reinkarnacją duszy i cyklem wcieleń.

Zawody preferowane dla liczby imienia 8: wykorzystujące determinację i upór w działaniu. Ósemkom szczęście przynosi zajęcie związane z obrotem gotówki i kosztowności np.: praca w banku, lombardzie, silnej korporacji

Żywioły liczby imienia 8
Natura numerologicznej Ósemki odpowiada sile połączonych żywiołów ziemi i powietrza. W tej wibracji spotyka się masywna, materialna natura ziemi z ruchliwym i delikatnym powietrzem. W tym przypadku powietrze z powodu swojej ruchliwości jest inspirujące dla masywnej ziemi. Ziemia w zamian nasyca powietrze zmysłowym i oszałamiającym zapachem natury.

Planety liczby imienia 8
Numerologiczna Ósemka podlega wpływowi Plutona i Wenus. Te dwie planety łączy jedna wspólna cecha, a mianowicie bogactwo. Pluton wprowadza do działania determinację, wojowniczość i chęć narzucenia dominacji. Wenus łagodzi obyczaje i wspomaga w przestrzeni budowania korzystnych relacji z innymi ludźmi.

Pory roku sprzyjające liczbie imienia 8
wiosna i jesień

Miesiące szczęśliwe dla liczby imienia 8
maj, przełom października i listopada

Dni pomyślne dla liczby imienia 8
piątek

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 8
to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 2 lub 3. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

Metale odpowiednie dla liczby imienia 8
platyna i brąz.

Kamienie szczęśliwe dla liczby imienia 8
magnetyt, szmaragd

Kolory wzmacniające liczbę imienia 8
zielony, purpura

Tonacja mantry medytacyjnej, dźwięk liczby imienia 8
ton g

Amulety roślinne liczby imienia 8
jaskier ostry (roślina trująca), mak polny, bez czarny

Drzewa liczby imienia 8
orzech, buk

Zwierzęcy przewodnicy liczby imienia 8
sęp, skorpion, wilk

Runy ochronne liczby imienia 8
perdo, ingwaz

Zapachy oczyszczające i wzmacniające liczbę imienia 8
przyjemne korzenne np.: imbir, zawilec i lawenda

Miejsca istotne dla liczby imienia 8
winnice, ogrody, podziemia, składowiska materiałów do recyklingu, banki, miejsca związane z bogactwem i gromadzonymi dobrami oraz z pięknem ciała i zmysłowością

Pomyślny kierunek dla liczby imienia 8
północny wschód

Życie rodzinne liczby imienia 8
Dla rodziny Ósemka zrobi wszystko. Osoby o tym imieniu są gotowe do poświęceń.

Rozwój liczby imienia 8
Istotny dla Ósemki okres wypada powyżej 50. roku życia i trwa do początków starości.

Dopasowanie imion
Dopasowanie numerologiczne imion jest ważne, ponieważ wyrażane przez nie wartości numerologiczne posiadają swoją indywidualną wibrację. Ta wibracja ma określone oddziaływanie na osobę, która używa imienia oraz na jej otoczenie. Odpowiednie numerologiczne dopasowanie imienia ułatwia samorealizację w życiu, jak i wpływa na budowanie harmonijnych relacji z innymi. Poprawia samopoczucie i zdrowie.

Imię Elza współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 2 lub 11. Dwójka wzmocni sferę materialną i zmysłową Ósemki. Jedenastka pozwoli spojrzeć na świat z innej perspektywy. Uwidoczni ukryte talenty Ósemki i zainspiruje ją do samodzielnego działania.

Idealny znak zodiaku dla imienia Elza
To imię jest idealne dla urodzonych w znaku Byka, Panny, Skorpiona i Koziorożca. Każdy z tych znaków doskonale poradzi sobie z wyzwaniami, jakie w życiu stawia sfera materialna. Znaki Byka, Panny i Koziorożca są związane z praktycznym działaniem. Skorpion podkreśla wspólnotę interesów.

Jakie jest dziecko o imieniu Elza

Osoby noszące imię Elza w dzieciństwie są silnie zżyte z rodziną. Liczy się nie tylko rodzina, ale i wartości, które ona z sobą niesie. Dziecko-domator – to sformułowanie trafnie opisuje typ usposobienia oraz widoczne upodobania. Osoby o tym imieniu w młodości chętnie przebywają w dobrze znanych miejscach. Źle natomiast znoszą samotność. W młodości szukają towarzystwa mądrych osób, lecz uczucia grają pierwszorzędną rolę.

Schyłek życia i starość osoby noszącej imię Elza
Schyłek życia osoby o imieniu Elza będzie pogodny i spędzony w rodzinnym gronie. Troskliwa opieka i poczucie bezpieczeństwa jest normą w tym przypadku. Pojawiają się tendencje opiekuńcze i zajęcie innymi, również często zwierzętami. Widoczne jest dobre porozumienie z otoczeniem i zgoda z samym sobą.

Jaki jest dorosły o imieniu Elza w życiu prywatnym, w związkach, w życiu zawodowym

Praca
Czas aktywności zawodowej osób o imieniu Elza skoncentrowany jest na urządzeniu się w życiu. Elza potrafi trafnie ocenić to, co się opłaci robić. Podejmowane są tylko takie kroki, które prowadzą wprost do obranego celu. W działaniu widoczny jest upór i prostota. Osoby noszące imię Elza dobrze radzą sobie w pracy z czynnościami rutynowymi.

Aktywność
Imię Elza nie skłania szczególnie do aktywnego działania, odpowiada raczej formie pasywnej. Niemniej jednak odwaga i zdolność osiągania zamierzeń czyni osoby o tym imieniu skuteczne w działaniu.

Psychika i pobudliwość
Działanie osób o imieniu Elza motywowane jest głównie osiąganiem korzyści materialnych. Typowe jest wykorzystanie rozumu i potencjału innych do realizacji wspólnych, a czasem własnych celów.

Inteligencja
Elza niezwykle sprawnie wykorzystuje posiadany potencjał intelektualny. Potrafi analizować i wyciągać odpowiednie wnioski.

Intuicja
Intuicja u osób noszących imię Elza pozostaje na drugim planie.

Uczuciowość i emocjonalność
Budowane przez osoby o imieniu Elza relacje uczuciowe oparte są na mocnych podstawach.

Seksualność i zmysłowość
Elza posiada silne libido i wyróżnia się dużą aktywnością w sferze seksualnej. Do seksu Elza podchodzi zawsze poważnie i ujawnia talent w tej dziedzinie.

Zdrowie
Elza ma zdrowie raczej przeciętne i musi ustawicznie dbać o dobrą kondycję.

Związek partnerski
Elza silnie angażuje się w sprawy domu i umiejętnie wykorzystuje potencjał tworzonego związku. Istotne jest dla osób noszących to imię dopasowanie seksualne.

Autorami imiennika są:
Anna Bilska i Edward Gardasiewicz

Opinie (2)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~Elza 2015-07-09 (13:00) 2 lata 3 miesiące 14 dni 9 godzin i 36 minut temu

Nie rozumiem tych wróżb o imionach! Przecież nie zawsze jest tak że imie decyduje o charakterze! A nie żyjemy w średniowieczu żeby wierzyć w jakieś zabobony! :-\

odpowiedz

0
1
~Elzik 2013-07-09 (19:15) 4 lata 3 miesiące 14 dni 3 godziny i 21 minut temu

Nosze to imie i wieksz a czesc informacji istotnie sie zgadza szczególnie skrupulatna analiza i dążenie do celu czasem poprzez innych no niestety :D Skorpion to moj znak zodiaku ta kwiec na 100% jest moim przewodnikiem co do żywiołów ..hmm bardziej cignie mnie do ognia i powietrza niż do ziemi no ale coz. A talent seksualny ..nie bd sie chwalić ale podobno moje zdolnosci przekraczają norme :D

odpowiedz