www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »
WARTO SKORZYSTAĆ: Kalkulator wagi w ciąży

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek

Znajdź imię dla córeczki

Skorzystaj z katalogu alfabetycznego:

Jeśli znasz imię, wyszukaj je, aby poznać jego znaczenie:

albo: losuj imię dla córeczki, może Ci się spodoba

opis imienia Faustyna

Faustyna imieniny obchodzi
15 lutego, 5 października
Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Faustyny jest 15 lutego.

Zdrobnienia imienia Faustyna
Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Faustynka, Faustusia, Faustunia, Fausta, Faustka, Faustina, Faustyś, Tina, Tysia, Tyśka

Pochodzenie i znaczenie imienia Faustyna
Jest to imię pochodzenia łacińskiego - żeńska forma imienia Faustyn. Łacińska grupa, od której imię pochodzi, to faustus — "błogi, pomyślny", ale także faveo, favi, fautum — "sprzyjać, być przychylnym".

Odpowiedniki imienia Faustyna w różnych językach
angielski - Faustine, Faustina
francuski - Faustine
łacina - Faustina
niemiecki - Faustina, Faustine
włoski - Faustina

Znane osoby noszące imię Faustyna
Faustyna Starsza (Annia Galeria Faustina) – ciotka Marka Aureliusza
Faustyna Młodsza (Faustina, Annia Galeria Faustina) – żona cesarza Marka Aureliusza, matka 12 lub 13 dzieci, w tym cesarza Kommodusa
Faustyna Morzycka (pseudonim Barbara) – socjalistyczna działaczka oświatowa, uczestniczka zamachu na generała Uthoffa
Maria Faustyna Kowalska (właściwie Helena Kowalska) − święta Kościoła katolickiego, zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia
Faustine Kluver – pisarka niemiecka

Numerologia imienia Faustyna
Liczba imienia Faustyna wynosi 8.

Znaczenie liczby imienia Faustyna
Główne cechy charakteru liczby imienia 8
Numerologiczna 8 obdarza witalnością i siłą. Motto życiowe typowych Ósemek powinno brzmieć: mądrość, odpowiedzialność i uznanie, gdyż te przymioty dają im zamożność. Intuicja pozostaje na drugim planie. Liczba imienia 8 zapewnia funkcjonowanie na wysokim poziomie moralnym, daje zrozumienie porządku społecznego, wzmacnia determinację, a także tworzy tzw. zależności karmiczne, czyli wpływ przeszłości na kształtowany obecnie los, bieżące działanie i jego skutki dla przyszłości. Wibracja numerologicznej Ósemki jest nierozerwalnie związana z reinkarnacją duszy i cyklem wcieleń.

Zawody preferowane dla liczby imienia 8
wykorzystujące determinację i upór w działaniu. Ósemkom szczęście przynosi zajęcie związane z obrotem gotówki i kosztowności np.: praca w banku, lombardzie, silnej korporacji.

Żywioły liczby imienia 8
Natura numerologicznej Ósemki odpowiada sile połączonych żywiołów ziemi i powietrza. W tej wibracji spotyka się masywna, materialna natura ziemi z ruchliwym i delikatnym powietrzem. W tym przypadku powietrze z powodu swojej ruchliwości jest inspirujące dla masywnej ziemi. Ziemia w zamian nasyca powietrze zmysłowym i oszałamiającym zapachem natury.

Planety liczby imienia 8
Numerologiczna Ósemka podlega wpływowi Plutona i Wenus. Te dwie planety łączy jedna wspólna cecha, a mianowicie bogactwo. Pluton wprowadza do działania determinację, wojowniczość i chęć narzucenia dominacji. Wenus łagodzi obyczaje i wspomaga w przestrzeni budowania korzystnych relacji z innymi ludźmi.

Pory roku sprzyjające liczbie imienia 8
wiosna i jesień

Miesiące szczęśliwe dla liczby imienia 8
maj, przełom października i listopada

Dni pomyślne dla liczby imienia 8
piątek

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 8
to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 2 lub 3. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

Metale odpowiednie dla liczby imienia 8
platyna i brąz

Kamienie szczęśliwe dla liczby imienia 8
magnetyt, szmaragd

Kolory wzmacniające liczbę imienia 8
zielony, purpura

Tonacja mantry medytacyjnej, dźwięk liczby imienia 8
ton g

Amulety roślinne liczby imienia 8
jaskier ostry (roślina trująca), mak polny, bez czarny

Drzewa liczby imienia 8
orzech, buk

Zwierzęcy przewodnicy liczby imienia 8
sęp, skorpion, wilk

Runy ochronne liczby imienia 8
perdo, ingwaz

Zapachy oczyszczające i wzmacniające liczbę imienia 8
przyjemne korzenne np.: imbir, zawilec i lawenda

Miejsca istotne dla liczby imienia 8
winnice, ogrody, podziemia, składowiska materiałów do recyklingu, banki, miejsca związane z bogactwem i gromadzonymi dobrami oraz z pięknem ciała i zmysłowością

Pomyślny kierunek dla liczby imienia 8
północny wschód

Życie rodzinne liczby imienia 8
Dla rodziny Ósemka zrobi wszystko. Osoby o tym imieniu są gotowe do poświęceń.

Rozwój liczby imienia 8
Istotny dla Ósemki okres wypada powyżej 50. roku życia i trwa do początków starości.

Dopasowanie imion
Dopasowanie numerologiczne imion jest ważne, ponieważ wyrażane przez nie wartości numerologiczne posiadają swoją indywidualną wibrację. Ta wibracja ma określone oddziaływanie na osobę, która używa imienia oraz na jej otoczenie. Odpowiednie numerologiczne dopasowanie imienia ułatwia samorealizację w życiu, jak i wpływa na budowanie harmonijnych relacji z innymi. Poprawia samopoczucie i zdrowie.

Imię Faustyna współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 2 lub 11. Dwójka wzmocni sferę materialną i zmysłową Ósemki. Jedenastka pozwoli spojrzeć na świat z innej perspektywy. Uwidoczni ukryte talenty Ósemki i zainspiruje ją do samodzielnego działania.

Idealny znak zodiaku dla imienia Faustyna
To imię jest idealne dla urodzonych w znaku Byka, Panny, Skorpiona i Koziorożca. Każdy z tych znaków doskonale poradzi sobie z wyzwaniami, jakie w życiu stawia sfera materialna. Znaki Byka, Panny i Koziorożca są związane z praktycznym działaniem. Skorpion podkreśla wspólnotę interesów.

Jakie jest dziecko o imieniu Faustyna
Osoby noszące imię Faustyna w dzieciństwie tworzą dobre relacje z innymi ludźmi. To imię obdarza naturą towarzyską. W dzieciństwie widoczne jest zainteresowanie otaczającym światem. Faustyna pomimo młodego wieku nigdy nie traktuje ludzi powierzchownie. U osób noszących to imię doceniana jest mądrość i umiejętność trafnego osądu sytuacji. Młodość to przygoda, ale też zdobywanie doświadczeń.

Schyłek życia i starość osoby noszącej imię Faustyna
Schyłek życia Faustyna spędzi w doborowym gronie. Liczne znajomości i zaangażowanie się w sprawy otoczenia pozwolą cieszyć się pełnią istnienia. Dojrzałość przyniesie zgodę wewnętrzną i zrozumienie wielu wydarzeń z przeszłości.

Jaki jest dorosły o imieniu Faustyna w życiu prywatnym, w związkach, w życiu zawodowym

Praca
Czas aktywności zawodowej osób o imieniu Faustyna można porównać z siłą tajfunu. Przed osobami noszącymi imię Faustyna zaszczyty i honory, a także spory potencjał twórczy. Widoczna u tych osób jest mądrość i elokwencja oraz umiejętność przedstawienia z wdziękiem i taktem własnych celów i osiągnięć. Szlacheckie maniery zjednają dla noszących imię Faustyna wielu ważnych oraz wpływowych sprzymierzeńców. Cenną cechą jest lojalność wobec współpracowników.

Aktywność
Imię Faustyna nie skłania szczególnie do aktywnego działania, odpowiada raczej formie pasywnej. Niemniej jednak odwaga i zdolność osiągania zamierzeń czyni osoby o tym imieniu skuteczne w działaniu.

Psychika i pobudliwość
Działanie osób o imieniu Faustyna motywowane jest głównie osiąganiem korzyści materialnych. Typowe jest wykorzystanie rozumu i potencjału innych do realizacji wspólnych, a czasem własnych celów.

Inteligencja
Faustyna niezwykle sprawnie wykorzystuje posiadany potencjał intelektualny. Potrafi analizować i wyciągać odpowiednie wnioski.

Intuicja
Intuicja u osób noszących imię Faustyna pozostaje na drugim planie.

Uczuciowość i emocjonalność
Budowane przez osoby o imieniu Faustyna relacje uczuciowe oparte są na mocnych podstawach.

Seksualność i zmysłowość
Faustyna posiada silne libido i wyróżnia się dużą aktywnością w sferze seksualnej. Do seksu Faustyna podchodzi zawsze poważnie i ujawnia talent w tej dziedzinie.

Zdrowie
Faustyna ma zdrowie raczej przeciętne i musi ustawicznie dbać o dobrą kondycję.

Związek partnerski
Faustyna silnie angażuje się w sprawy domu i umiejętnie wykorzystuje potencjał tworzonego związku. Istotne jest dla osób noszących to imię dopasowanie seksualne.

Autorami imiennika są:
Anna Bilska i Edward Gardasiewicz

Opinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~teresa.z 2016-02-27 (17:35) 1 rok 6 miesięcy 28 dni 9 godzin i 1 minutę temu

Czy istniała wcześniej Faustyna, która była kanonizowana? Dlaczego Helena Kowalska przyjęła to imię w zakonie?

odpowiedz