dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »
Na bieżąco: więcej

wychowanie

Dzieci wychowywane przez zaangażowanych ojców są bardziej inteligentne

Dzieci wychowywane przez zaangażowanych ojców są bardziej inteligentne

Dzieci.pl 2014-10-24 12:33 0 opinii

Chociaż coraz więcej mężczyzn zaangażowanych jest w życie rodzinne, stereotypy na temat ojców wciąż mają się dobrze.

Charakter dziecka zależy od pory roku, kiedy przyszło na świat

Charakter dziecka zależy od pory roku, kiedy przyszło na świat

Dzieci.pl 2014-10-22 15:06 317 opinii

Urodzeni latem są skłonni do gwałtownych zmian nastroju, a ci którzy przyszli na świat jesienią nie tak łatwo jak inni ulegają depresjom. Naukowcy potwierdzili, że pewne podobieństwo charakterologiczne pomiędzy ludźmi urodzonymi o określonej porze roku nie jest wcale wymysłem astrologów.

Dziecko wie, kiedy kłamiesz

Dziecko wie, kiedy kłamiesz

Dzieci.pl 2014-10-20 12:43 1 opinii

Chociaż uczymy dzieci mówienia prawdy, niekiedy sami mamy na swoim sumieniu drobne grzeszki w tej kwestii. Kiedy maluch pyta, gdzie podział się jego ulubiony pluszowy piesek, kłamstwo wydaje się jedynym słusznym rozwiązaniem. Nie każdy jest gotowy przyznać, że ostatniego dnia urlopu zapomniał spakować maskotkę do walizki.

Trenerka snów

Trenerka snów

Dzieci.pl 2014-10-20 11:57 2 opinii

Jej pracą jest uczenie innych, jak to zrobić, żeby dobrze spać. Jest jedną z pierwszych w Polsce trenerek zasypiania o angielsko brzmiącej nazwie "baby sleep trainer". Z Agnieszką Piotrowską o tym, dlaczego tak wielu rodziców ma problem ze snem swoich dzieci, jakie najczęściej błędy popełniają i czy lepiej spać z dzieckiem w jednym łóżku czy w osobnych, rozmawia Katarzyna Wośko

Dlaczego dziecko powinno pływać?

Dlaczego dziecko powinno pływać?

Dzieci.pl 2014-10-20 10:07 8 opinii

Okres niemowlęcy jest prawdopodobnie najlepszym czasem, aby oswoić dziecko z wodą i nauczyć je pływać. Niemowlęta mają bowiem odruch zatrzymywania oddechu pod wodą, szybko adaptują się do tego środowiska, odruchowo poruszają rękoma i nogami, dzięki czemu o wiele łatwiej niż starsze dzieci uczą się wynurzania z wody, a nawet obracania pod wodą wokół własnej osi.

Nie wyręczaj swojego dziecka

Nie wyręczaj swojego dziecka

Dzieci.pl 2014-10-16 13:49 0 opinii

Często nie zastanawiamy się nad tym, że robimy dla swoich dzieci znacznie więcej, niż robili nasi rodzice dla nas. Pomijając przypadki, kiedy ktoś z nas był w dzieciństwie faktycznie zaniedbywany, nie jest to zdrowy objaw.

Aktywności dla dziecka z ADHD

Aktywności dla dziecka z ADHD

2014-10-15 11:18 25 opinii

Po długim i wymagającym skupienia dniu w szkole, różnego rodzaju aktywności i zajęcia pozalekcyjne dadzą dzieciom z ADHD szansę na wyładowanie energii oraz wzmocnienie pozytywnej samooceny. Choć psychologowie najczęściej polecają sztuki walki jako remedium na nadaktywność psychoruchową, wielu rodziców chwali również inne aktywności. Co będzie najlepsze dla twojego dziecka?

Jak wychować mądrzejsze dziecko?

Jak wychować mądrzejsze dziecko?

2014-10-14 10:15 1 opinii

Czynniki genetyczne i naturalne zdolności to nie wszystko. Badania naukowe potwierdzają, że istnieją sposoby na zwiększenie potencjału dziecka i jego inteligencji. Oto lista czynników stymulujących pracę mózgu. Polecamy ją rodzicom wychowującym małe dzieci, ale przyda się osobom w każdym wieku - na ćwiczenie umysłu nigdy nie jest za późno.

Sypialnia, która pomaga zasnąć

Sypialnia, która pomaga zasnąć

Dzieci.pl 2014-10-13 14:04 10 opinii

Wieczorne rytuały to nie wszystko. Pokój, w którym śpi dziecko, ma olbrzymie znaczenie dla jakości nocnego odpoczynku…

Podróże z książką

Podróże z książką

Zielona Sowa 2014-10-09 13:08 0 opinii

Jeśli chcesz wybrać się w podróż z dzieckiem, spróbuj zrobić to już dzisiaj i to bez biletu – podróżuj z książką! Jak to zrobić? To proste! Wybierz, czytaj, rozmawiaj i działaj!

Jak rozmawiać z dzieckiem o śmierci?

Jak rozmawiać z dzieckiem o śmierci?

Dzieci.pl 2014-10-09 11:07 34 opinii

Śmierć jest bardzo ważnym i trudnym dla rodziny doświadczeniem, ale stanowi nieodłączny element naszego życia. Bardzo często jest jednak tematem ukrywanym, przemilczanym traktowanym jako zbyt trudny na rozmowę z dziećmi.

Jak nie rozmawiać z dzieckiem?

Jak nie rozmawiać z dzieckiem?

Dzieci.pl 2014-10-02 13:19 0 opinii

Umiejętne rozmawianie ze swoją pociechą należy do największych wyzwań, jakie stoją przed rodzicami.

Co dziewiąty polski nastolatek przesyła swoje nagie zdjęcia

Co dziewiąty polski nastolatek przesyła swoje nagie zdjęcia

Dzieci.pl 2014-10-01 12:53 202 opinii

Według badań przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Dzieci Niczyje przez GfK Polonia, co dziewiąty nastolatek w Polsce (11 proc.) w wieku 15-18 lat wysyłał za pośrednictwem telefonu lub internetu swoje nagie lub prawie nagie zdjęcia.

7 powodów, żeby odwiedzić psychologa dziecięcego

7 powodów, żeby odwiedzić psychologa dziecięcego

2014-09-26 13:18 43 opinii

Nie tylko dorośli, również dzieci potrzebują czasami konsultacji psychologa. Jak radzić sobie ze stresem w szkole, co zrobić w sytuacji zastraszania, w trakcie rozwodu rodziców, ciężkiej choroby czy śmierci w rodzinie? Terapia pomoże im wykształcić umiejętności rozwiązywania różnych problemów.

1 2 3 4 5 ...72