dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »
Na bieżąco: więcej

wychowanie

Jak dezynfekować zabawki dla dzieci?

Jak dezynfekować zabawki dla dzieci?

Dzieci.pl 2014-10-30 16:00 0 opinii

Nawet ulubiona grzechotka bobasa może być szkodliwa dla jego zdrowia. Jak to możliwe? Bakterie, wirusy, pasożyty – wszystkie doskonale rozwijają się na codziennie dotykanych przez maluchy zabawkach i mogą przeżyć na nich nawet kilka tygodni.

Jak rodzice wspominają zmarłe dzieci

Jak rodzice wspominają zmarłe dzieci

Dzieci.pl 2014-10-30 14:42 0 opinii

Wspomnienia, modlitwa i nagrobek na cmentarzu – kiedy umiera ktoś bliski, te formy celebrowania pamięci o zmarłym wydają się wystarczające. Kiedy jednak odchodzi dziecko, niektórzy rodzice uważają, że to za mało…

Jak ustrzec dziecko przez zagrożeniami z sieci?

Jak ustrzec dziecko przez zagrożeniami z sieci?

materiał sponsorowany 2014-10-30 13:55 0 opinii

Internet to kopalnia wiedzy, miejsce rozrywki, zabaw, poszukiwania informacji, ale także demoralizujących treści - to cała wirtualna rzeczywistość z jej zaletami, bogactwem, ale i również zagrożeniami. Powiększające się grono użytkowników internetu stanowią w dużej mierze dzieci i młodzież. Oprócz wielu wartościowych rzeczy dzieci mogą znaleźć też treści, z którymi kontakt jest dla nich po prostu szkodliwy.

Trzecie dziecko już nie cieszy

Trzecie dziecko już nie cieszy

PAP 2014-10-29 16:18 10 opinii

Narodziny pierwszego dziecka sprawiają rodzicom dużo radości, przyjście na świat drugiego również uszczęśliwia, ale pojawienie się trzeciego nie wzbudza już w rodzicach większych emocji – czytamy w czasopiśmie „Demography”.

Dzieci sypiające z rodzicami są szczuplejsze

Dzieci sypiające z rodzicami są szczuplejsze

Dzieci.pl 2014-10-28 11:44 7 opinii

Wielu rodziców nie widzi nic złego w sypianiu z dzieckiem. Niektórzy mają jednak wątpliwości, czy to dobre dla dziecka i na kiedy należy wyznaczyć koniec spędzania nocy we wspólnym łóżku.

Sprytne gadżety dla rodziców

Sprytne gadżety dla rodziców

2014-10-28 10:44 19 opinii

Dzieciństwo to obóz przetrwania. Nie tylko dla dzieci, również dla ich rodziców. Zmienia się życie, nawyki, do malucha trzeba również dostosować mieszkanie. Oto kilka gadżetów, które ułatwią życie świeżo upieczonym rodzicom, a także tym trochę starszym.

Czy pozwalać dzieciom na próbowanie alkoholu?

Czy pozwalać dzieciom na próbowanie alkoholu?

Dzieci.pl 2014-10-27 15:16 171 opinii

Alkohol jest dla ludzi, a owoc zakazany kusi najbardziej. To dwa argumenty, które najczęściej skłaniają rodziców do umożliwienia dzieciom spróbowania wina czy piwa…

Dzieci wychowywane przez zaangażowanych ojców są bardziej inteligentne

Dzieci wychowywane przez zaangażowanych ojców są bardziej inteligentne

Dzieci.pl 2014-10-24 12:33 88 opinii

Chociaż coraz więcej mężczyzn zaangażowanych jest w życie rodzinne, stereotypy na temat ojców wciąż mają się dobrze.

Charakter dziecka zależy od pory roku, kiedy przyszło na świat

Charakter dziecka zależy od pory roku, kiedy przyszło na świat

Dzieci.pl 2014-10-22 15:06 318 opinii

Urodzeni latem są skłonni do gwałtownych zmian nastroju, a ci którzy przyszli na świat jesienią nie tak łatwo jak inni ulegają depresjom. Naukowcy potwierdzili, że pewne podobieństwo charakterologiczne pomiędzy ludźmi urodzonymi o określonej porze roku nie jest wcale wymysłem astrologów.

Dziecko wie, kiedy kłamiesz

Dziecko wie, kiedy kłamiesz

Dzieci.pl 2014-10-20 12:43 1 opinii

Chociaż uczymy dzieci mówienia prawdy, niekiedy sami mamy na swoim sumieniu drobne grzeszki w tej kwestii. Kiedy maluch pyta, gdzie podział się jego ulubiony pluszowy piesek, kłamstwo wydaje się jedynym słusznym rozwiązaniem. Nie każdy jest gotowy przyznać, że ostatniego dnia urlopu zapomniał spakować maskotkę do walizki.

Trenerka snów

Trenerka snów

Dzieci.pl 2014-10-20 11:57 18 opinii

Jej pracą jest uczenie innych, jak to zrobić, żeby dobrze spać. Jest jedną z pierwszych w Polsce trenerek zasypiania o angielsko brzmiącej nazwie "baby sleep trainer". Z Agnieszką Piotrowską o tym, dlaczego tak wielu rodziców ma problem ze snem swoich dzieci, jakie najczęściej błędy popełniają i czy lepiej spać z dzieckiem w jednym łóżku czy w osobnych, rozmawia Katarzyna Wośko

Dlaczego dziecko powinno pływać?

Dlaczego dziecko powinno pływać?

Dzieci.pl 2014-10-20 10:07 9 opinii

Okres niemowlęcy jest prawdopodobnie najlepszym czasem, aby oswoić dziecko z wodą i nauczyć je pływać. Niemowlęta mają bowiem odruch zatrzymywania oddechu pod wodą, szybko adaptują się do tego środowiska, odruchowo poruszają rękoma i nogami, dzięki czemu o wiele łatwiej niż starsze dzieci uczą się wynurzania z wody, a nawet obracania pod wodą wokół własnej osi.

Nie wyręczaj swojego dziecka

Nie wyręczaj swojego dziecka

Dzieci.pl 2014-10-16 13:49 0 opinii

Często nie zastanawiamy się nad tym, że robimy dla swoich dzieci znacznie więcej, niż robili nasi rodzice dla nas. Pomijając przypadki, kiedy ktoś z nas był w dzieciństwie faktycznie zaniedbywany, nie jest to zdrowy objaw.

Aktywności dla dziecka z ADHD

Aktywności dla dziecka z ADHD

2014-10-15 11:18 25 opinii

Po długim i wymagającym skupienia dniu w szkole, różnego rodzaju aktywności i zajęcia pozalekcyjne dadzą dzieciom z ADHD szansę na wyładowanie energii oraz wzmocnienie pozytywnej samooceny. Choć psychologowie najczęściej polecają sztuki walki jako remedium na nadaktywność psychoruchową, wielu rodziców chwali również inne aktywności. Co będzie najlepsze dla twojego dziecka?

1 2 3 4 5 ...72