www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »
Na bieżąco: więcej

zdrowie

Bebiko PRO+ 2 – przełomowa formuła dla małych brzuszków

Bebiko PRO+  2 – przełomowa formuła dla małych brzuszków

Materiał prasowy 2015-11-27 14:40 0 opinii

Układ pokarmowy maluszka jest delikatny i ma wyjątkowe potrzeby, dlatego wymaga odpowiedniego żywienia, które będzie wspierać jego rozwój i właściwe funkcjonowanie. Bebiko PRO+ 2 z przełomową formułą Nutriflor PRO+, która zawiera w sobie m.in. unikalny proces fermentacji mlekowej LACTOFIDUS, to nowy produkt, opracowany z myślą właśnie o delikatnych i dojrzewających brzuszkach najmłodszych. Bebiko PRO+ 2 to pierwsze i jedyne na polskim rynku mleko modyfikowane częściowo fermentowane. Dla trochę większych brzuszków juniorów po 1. roku życia marka oferuje nowe Bebiko PRO+ 3, które zawiera 30% więcej błonnika niż średnia zawartość tego składnika w innych mlekach modyfikowanych po 1. roku życia.

Maluszki z receptą na antybiotyk – jak wybrać właściwy synbiotyk?

Maluszki z receptą na antybiotyk – jak wybrać właściwy synbiotyk?

Materiał prasowy 2015-11-27 10:31 0 opinii

Kiedy pediatra przepisuje maluszkowi antybiotyk, rodzice zwykle są zaniepokojeni. Z kuracją często związane są uciążliwe zaburzenia jelitowe (np. biegunka), które przysparzają dodatkowego cierpienia chorym pociechom. Jednak nie wolno ignorować zaleceń lekarza ani przerywać kuracji „na własną rękę”.

Twoje dziecko ma trudności z uczeniem się języka? Weźcie udział w badaniu

Twoje dziecko ma trudności z uczeniem się języka? Weźcie udział w badaniu

Materiał prasowy 2015-11-09 23:37 0 opinii

Na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego toczą się badania mające na celu analizę znajomości i sposobu przetwarzania słów przez dzieci wykazujące problem z uczeniem się języka.

62 dni wolnego na dziecko

62 dni wolnego na dziecko

Dzieci.pl 2015-11-05 10:48 72 opinii

Sezon przeziębień w pełni. Na bakterie i wirusy najbardziej narażone są dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Ile dni wolnych przysługuje rodzicowi w przypadku, gdy jego dziecko zachoruje?

Regres u dziecka, czyli maluch uwstecznia się

Regres u dziecka, czyli maluch uwstecznia się

Dzieci.pl 2015-10-30 08:17 6 opinii

Niepokój, a nawet przerażenie budzi w rodzicach sytuacja, w której ich dziecko zaczyna się cofać w rozwoju. Może to być pierwsza oznaka choroby lub poważnych zaburzeń, jednak zazwyczaj jest to naturalny etap rozwoju.

Coraz więcej wcześniaków udaje się uratować!

Coraz więcej wcześniaków udaje się uratować!

Dzieci.pl 2015-10-29 14:29 11 opinii

Co dziesiąte dziecko w naszym kraju rodzi się jako wcześniak. Dzięki postępowi medycyny około 90 proc. z nich rozwija się prawidłowo. Jednak informacja o przedwczesnym porodzie to zawsze trudna chwila dla przyszłej mamy, która walczy o każdy oddech swojego dziecka i każde dodatkowe 10 gramów wagi...

Zespół Dandy-Walkera – zaburzenie utrudniające rozwój mózgu

Zespół Dandy-Walkera – zaburzenie utrudniające rozwój mózgu

Dzieci.pl 2015-10-28 09:19 0 opinii

Dziecko nie może nauczyć się chodzić, ma zaburzenia równowagi, często wymiotuje, a jego główka robi się nieproporcjonalnie duża – to mogą być objawy zespołu Dandy-Walkera.

Najwyższy trzylatek w Wielkiej Brytanii

Najwyższy trzylatek w Wielkiej Brytanii

Dzieci.pl 2015-10-27 11:15 13 opinii

Michelle Whatley od razu po porodzie wiedziała, że coś jest nie w porządku. Choć długo czekała na ten moment, nie mogła wziąć swojego syna w ramiona. Zobaczyła go dopiero później, kiedy leżał w inkubatorze wśród innych dzieci. Była zaskoczona.

Zadbaj o zęby przedszkolaka

Zadbaj o zęby przedszkolaka

Akademia Zdrowego Przedszkolaka 2015-10-26 12:44 0 opinii

Jeśli chcesz, aby twoje dziecko przez całe życie cieszyło się pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami, musisz wziąć sprawy w swoje ręce. Wprowadź w życie zasady, których bezwzględnie maluch powinien przestrzegać. Im szybciej to zrobisz, tym prędzej pewne zachowania wejdą mu w nawyk. Co zatem należy robić, aby zadbać o zdrowie zębów dziecka w wieku przedszkolnym?

Wcześniactwo – znamię na całe życie?

Wcześniactwo – znamię na całe życie?

2015-10-22 14:21 0 opinii

Na temat wcześniaków od lat krążą różne fakty i mity. Badacze, lekarze systematycznie starają się niektóre z nich obalać, a inne potwierdzać. Również liczne badania, publikacje czy ekspertyzy naukowe wciąż rzucają nowe światło na zagadnienia dotyczące przedwcześnie urodzonych dzieci. Te najbardziej kontrowersyjne pokazują, że wcześniactwo może mieć bardzo znaczący wpływ na dorosłość.

Fakty i mity na temat dziecięcej gorączki

2015-10-22 09:45 8 opinii

Gorączka u dziecka jest jednym z najbardziej złożonych problemów w dziedzinie pediatrii. Podwyższona temperatura nie zawsze oznacza problemy zdrowotne, ale gorączka, zwłaszcza u niemowlęcia, wymaga obserwacji i nierzadko konsultacji z lekarzem, ponieważ może być odpowiedzią na zakażenie wirusowe. Mimo iż na ten temat opublikowano mnóstwo badań, to pewne fakty wciąż są mylone i rodzice wpadają w panikę, gdy ich dziecko zaczyna gorączkować. Warto podkreślić, że gorączka sama w sobie nie jest chorobą, a jedynie objawem innych procesów, które zachodzą w organizmie. Co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Popularny syrop dla dzieci wycofany ze sprzedaży

Popularny syrop dla dzieci wycofany ze sprzedaży

Dzieci.pl 2015-10-19 09:27 84 opinii

Decyzją głównego inspektora farmaceutycznego seria syropu na kaszel DexaPico ma zostać wycofana z aptek. Procedura zostanie wykonana w trybie natychmiastowym. Co sprawiło, że popularny lek znika z aptecznej półki?

Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych

Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych

Dzieci.pl 2015-10-16 12:14 0 opinii

Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych to jedna z najbardziej niebezpiecznych chorób. Jej przebieg jest bardzo ciężki, często powoduje powikłania wymagające interwencji chirurgicznej, upośledza słuch, uszkadza mózg...

Odra - choroba pełna powikłań

Odra - choroba pełna powikłań

Dzieci.pl 2015-10-16 11:59 1 opinii

Odra to bardzo zaraźliwa choroba charakterystyczna dla wieku dziecięcego. Sama w sobie nie jest groźna, ale często powoduje poważne powikłania.

1 2 3 4 5 ...72