www.wp.pl dzieci.pl

zapomniałem hasła » Nie masz konta? Załóż je »

zdrowie

Mukopolisacharydoza – o czym warto wiedzieć

testDNA 2017-08-29 13:34 0 opinii

Mukopolisacharydoza jest wieloodmianową, rzadką chorobą genetyczną, z którą rodzi się jedna na 42 tys. osób. Charakterystyczny wygląd cierpiących na nią chorych oraz inne objawy które mogą ją sugerować nie pojawiają się od razu.

Sprawdź, co może być odpowiedzialne za zmiany skórne

testDNA 2017-07-25 13:37 2 opinii

Zmiany skórne są obecnie dość częstą dolegliwością. Ich przyczyną może być celiakia, czyli trwająca przez całe życie nietolerancja glutenu. Choroba ta, może powodować wysypkę i świąd, a także zaostrzyć objawy takich chorób jak AZS. Jeśli zależy nam na poprawieniu kondycji naszej skóry, powinniśmy więc całkowicie wyłączyć gluten z diety.

Zyskaj spokój i radość życia dzięki testowi DNA

testDNA 2017-07-25 13:13 0 opinii

Wynik testu na ojcostwo zawsze w jednoznaczny sposób określa pokrewieństwo między badanymi. Pewność, jaką dzięki temu zyskasz, zapewni Ci spokój ducha i harmonię, odmieniając Twoje życie. Pozwoli Ci pozbyć się niepotrzebnego stresu, zadbać o całą rodzinę i zbudować szczere relacje. Dlaczego jeszcze warto ustalić ojcostwo?

Promieniowanie UV – podstępne zagrożenie dla dziecięcej skóry

Promieniowanie UV – podstępne zagrożenie dla dziecięcej skóry

Artykuł sponsorowany 2017-07-21 13:18 1 opinii

Przed nami kolejne słoneczne lato, które w dodatku dla wielu polskich rodzin oznacza wakacje w ciepłych krajach. Najmłodsi wraz z rodzicami będą spędzać wiele godzin na plaży, w parku i na podwórkowych zabawach z rówieśnikami. Dowiedz się, czym grozi nadmierna ekspozycja skóry na promieniowanie UV i w jaki sposób chronić dziecko przed jego niebezpiecznymi skutkami.

Padaczka u dzieci – co może być przyczyną?

testDNA 2017-06-28 08:30 0 opinii

U Twojego dziecka występują drgawki, drżenie rączek i nóżek? Maluch ma napady padaczki? To może być zespół Dravet – jedna z chorób genetycznych. Dzięki testowi Nova jej wykrycie jest możliwe jeszcze zanim pojawią się niebezpieczne powikłania. Im szybciej zostanie postawiona prawidłowa diagnoza, tym szybciej lekarze wprowadzą odpowiednie leczenie.

Nagła śmierć łóżeczkowa - co ją powoduje i jak jej uniknąć?

testDNA 2017-06-27 13:55 1 opinii

Nagła śmierć łóżeczkowa (inaczej zespół nagłego zgonu niemowląt) jest tym, czego obawiają się chyba wszyscy młodzi rodzice. Co w niej takiego strasznego? Wyobraźmy sobie sytuację, że dziecko, które na pierwszy rzut oka wydaje się zupełnie zdrowe, zasypia i już się nie budzi. Nagle, bez wyraźnej przyczyny, po prostu przestaje oddychać i umiera…

Mleka smakowe - czy warto podawać je dziecku?

Mleka smakowe - czy warto podawać je dziecku?

2017-05-31 14:47 22 opinii

Dzieci je uwielbiają. Już jeden łyk wystarczy, by poprawić humor. Smakowe napoje mleczne są popularne szczególnie wśród kilkulatków. Na pierwszy rzut oka są po prostu mlekiem. Kiedy jednak wczytamy się w skład, okaże się, że to tylko złudzenie. Razem z dietetykiem Emilią Kołodzieczyk wyjaśniamy, co znajduje się w mlecznych napojach smakowych.Z mlekiem mają one niewiele wspólnego.

Zatrucie chlorem - objawy i postępowanie

Dzieci.pl 2017-05-30 10:36 3 opinii

Sześcioro dzieci trafiło do szpitala po zatruciu chlorem w Kaliszu. Z substancją tą stykamy się najczęściej basenach - takie jest przekonanie. Jak się okazuje - mylne, ponieważ do zatruć chlorem dochodzi również wskutek wdychania oparów tego związku.

Wrodzone wady genetyczne u dzieci – czego jeszcze o nich nie wiesz?

Wrodzone wady genetyczne u dzieci – czego jeszcze o nich nie wiesz?

testDNA 2017-05-25 13:34 0 opinii

O genetycznych wadach wrodzonych u dzieci mówi się niewiele. Choćby dlatego, że są rzadkie i jeszcze nie potrafimy ich do końca wyleczyć. Mając świadomość istnienia wady genetycznej, znając jej obawy i możliwe powikłania, możemy jednak pomóc naszemu dziecku w codziennych zmaganiach z chorobą.

Błonnik pokarmowy

Błonnik pokarmowy

Materiał prasowy 2017-04-18 16:15 1 opinii

Dlaczego jest ważnym składnikiem diety w czasie 1000 pierwszych dni życia dziecka?

Układ pokarmowy maluszka rozwija się jeszcze długo po narodzinach. W dojrzewaniu do samodzielnego trawienia pomaga mu dieta dopasowana do potrzeb dziecka: najpierw niezastąpione jest mleko mamy, które następnie wspierane jest bogactwem składników z posiłków uzupełniających. Dla układu pokarmowego po 1. roku życia szczególne znaczenie ma dostarczany wraz z pokarmem błonnik.

Świadomość pochodzenia – podstawowa potrzeba dziecka

Świadomość pochodzenia – podstawowa potrzeba dziecka

testDNA 2017-04-02 21:09 0 opinii

Pewność co do ojcostwa i świadomość własnego pochodzenia zapewnia każdemu człowiekowi poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Umożliwia więc dziecku prawidłowy rozwój i minimalizuje pojawienie się problemów emocjonalnych. Warto zapewnić mu więc możliwość poznania obojga rodziców i poznania historii jego pochodzenia.

Badanie NOVA - test, który może uratować życie Twojemu dziecku

Badanie NOVA - test, który może uratować życie Twojemu dziecku

testDNA 2017-04-02 20:44 0 opinii

Badanie NOVA to rewolucyjne, przesiewowe badanie genetyczne, opracowane z myślą o noworodkach i małych dzieciach. Główną intencją jego twórców była chęć ratowania zdrowia i życia najmłodszych pacjentów. Badanie to potrafi wykryć aż 50 różnych wad wrodzonych na wczesnym etapie życia dziecka, dzięki czemu można zapobiec ich dalszemu rozwojowi.

Czy sposób żywienia w czasie 1000 pierwszych dni życia dziecka może mieć długofalowe konsekwencje?

Czy sposób żywienia w czasie 1000 pierwszych dni życia dziecka może mieć długofalowe konsekwencje?

Informacja prasowa 2017-03-22 14:35 0 opinii

Jakie znaczenie dla uniknięcia przyszłych kosztów społecznych (leczenie, programy zdrowotne) ma przeprowadzanie badań takich, jak najnowsze badanie, zainicjowane przez Fundację NUTRICIA?

Czy to autyzm? Objawy, przyczyny i leczenie autyzmu

Czy to autyzm? Objawy, przyczyny i leczenie autyzmu

testDNA 2017-02-28 19:03 0 opinii

Autyzm – czyli złożone zaburzenie ośrodkowego układu nerwowego – objawia się m.in. problemami z mową, okazywaniem emocji czy kontaktami z innymi ludźmi. Najczęściej choroba zostaje rozpoznana ok. 3. roku życia, ale pierwsze objawy często zaobserwować można wcześniej – nawet u niemowląt.

1 2 3 4 5 ...72